| Vernusio a întrebat:

Ce este cautarea spirituala si in ce consta? Ai experimentat aceasta cautare?

5 răspunsuri:
| danut a răspuns:

STUDIUL Bibliei este singura cautare spirituala.

| danay72 a răspuns:

A merge la mai multe culte religioase și a vedea dacă ceea ce spun e în armonie cu Biblia și a o cauta pe cea adevărată. Dar mai usor e sa analizezi atent Biblia si asa vezi clar care aplică și care nu.

| RAY a răspuns:

Cautarea spre cunoastere inseamna o minte deschisa spre ratiune si stiinta, desigur ca da e o calatorie minunata spre a descoperi natura

| Mclaren12 a răspuns:

Stai linistit ca "zona spirituala" nu are nicio legatura cu programul de manipulare iudeo-crestin. Evreii care conduceau biserica catolica au facut tot posibilul sa distruga tot ce era spiritual pe vremea aia. Din fericire in prezent exista informatii despre rune sau necronomicon sau mantrele din sanscrita facute publice de oameni care incearca sa readuca paganismul antic la viata.

| Ben00 a răspuns:

Cred ca tine de zona care e dincolo de placerile acestei vieti. Pentru ca stim ca toate astea se vor termina, si este normal sa ne intrebam daca persoana proprie poate accede si altceva.