| Antipaticu a întrebat:

Ce handicapati is martorii lui lehova
saptamana asta e ziua la doamna diriginta, si ne-am hotarat toata clasa ca sa punem fiecare cativa lei, ca sa-i luam un cadou, dar sati, am o martora a lui iehova, care a zis ca nu pune bani, fiindca e pacat.
lol
unde scrie in Biblie ca-i pacat sa-ti sarbatoresti ziua de nastere?
ajungea acum in iad daca punea cativa lei?

36 răspunsuri:
| Urzi23 a răspuns:

Din punctul meu de vedere sunt 2 sisteme de masurat valori al tau(vostru ) si al ei.Dar daca ea nu avea bani? dar daca era un amarit de la casa de copii? Dar daca era un copil tinut de bunici din cine stie ce pensie amarita (cazuri sunt)?
Cine va da voua dreptul sa judecati, eu vad stringerea acelor bani ca un act benevol nu siluit cum il vezi tu si gasca.Banuiesc ca in traditia buna a gastii ea este deja bataia voastra de joc si va purtati cu ea ca niste n,,,,,, lucru care nu este frumos. Sunteti niste ofticosi si ii dau dreptate ei.Nu mai lega tu Biblia de nepriceperea ta.Sunt convins daca nu va purtati cu ea ca niste primitivi ea se purta in alt mod.

Răspuns utilizator avertizat
| Urzi23 a răspuns (pentru Antipaticu):

Ce vorbesti daca voi o taiati la D/S de la 13 ani trebuie si ea sa fie ca voi? Daca voi o priviti ca pe o ciudata ea nu are voie sa faca invers? Daca eu eram in clasa cu voi de al naibii nu dadeam nici eu bani sa fiu solidar cu ea, sa vad ce faceati ca erati toti impotriva la 2 si ma durea la 10 m de mine.Sunteti rai si circotasi si procedati ca niste primitivi. Daca erai cu scun la cap de ce nu ai pus de la tine 2-3 lei ca nu saraceai si nu iesea scndalul, dar de meteahna veche la voi.Te pomenesti ca o fi o tipa draguta si sunteti toti pe linga ea ca motanii in calduri rolling on the floor si fetele sunt ofticoase.

Răspuns utilizator avertizat
| Urzi23 a răspuns (pentru Antipaticu):

Indatorire? mai citeste o data ca eu ma sparg de ris de cind elevii sunt datori sa,,,,, bazaconiile voastre.Aha deci yehovista este si draguta si voi tabariti pe capul bietei fete ca primitivii pe lighioana cu bita de o lasau lata.Deci ea in fata voastra nu are drepturi are numai obligatii asta sa o crezi tu.Bine v-a facut v-a tratat cum meritati. Poate o citi si ea bazaconiile tale de aici si cind te vede trece pe trotuarul de vis a vis.Da ma si eu sunt yehovist dar premium, ca nu sunt de acord cu bazaconiile tale si nu ma alatur voua la batut cimpii.Ce mult simplifici viata coane din pacate pentru tine nu este asa.

Răspuns utilizator avertizat
| Angel0 a răspuns:

Asa trec unii anul scolar, cu cadouri.

Răspuns utilizator avertizat
| Angel0 a răspuns (pentru Antipaticu):

Nu am vrut sa te supar, dar cum ai reusit atunci sa-i fentezi sa treci clasa? La cum formulezi si cum scrii trebuia sa fii cel mult clasa a 3-a.

| Minks a răspuns (pentru Antipaticu):

Atitudinea ta lasa de dorit. Prieteneste iti zic, lasa de-o parte atitudinea si limbajul asta de meltean.

Răspuns utilizator avertizat
| Angel0 a răspuns (pentru Antipaticu):

Multumesc la fel.

Răspuns utilizator avertizat
Apache
| Apache a răspuns:

Oamenii sunt handicapati in general.nu neaparat martorii lui Iehova! dar unii tin mortis sa se mandreasca cu asta

Răspuns utilizator avertizat
| Apache a răspuns (pentru Antipaticu):

Sincer...cred ca mai degraba vaca era chitraosa si nu vroia sa puna bani!
Idiot ca idiot...dar deja esti prea idiot daca spui ca ziua de nastere=pacat!
Dar omule iti dau un sfat ...nu mai incerca sa intelegi credintele diferite ale oamenilor * si chiar ale noastre * ...mereu ajungi sa te enervezi si sa te simti ca singurul om normal intr-o adunatura de vite

Răspuns utilizator avertizat
| Bogdanux a răspuns:

WTF.Glumesti nu?

Răspuns utilizator avertizat
| Bogdanux a răspuns (pentru Antipaticu):

Adevar sau nu (ce a zis fata), a dat dovada de idiotenie curata.

| AnghelB a răspuns:

Merita banii daca invatai sa scrii. Asa a facut foarte bine colega ta ca a refuzat. Nu merita diriga voastra ca nu va invatat nimic.
V-a trecut clasa degeaba. Nu meritai sa treci intr-a 3-a!

| IMC90 a răspuns:

Eu nu dau bani din simplul motiv ca-s chitros...

Cand ma cautau sa pun bani sau nu eram la scoala sau ziceam ca nu am, asa incat, la un moment dat se stransese o coada de vreo 7 persoane la banca mea, si venisera sa-mi ceara bani pentru diverse laughing Asta se intampl acum 3 sau 4 ani (parca) cand eram la liceuwinking

| WhiteWolf7 a răspuns:

LUALLL, ce tampenieeeeeeee.Incearca s-o eviti ca p-astia nu-i prea duce capu cum trebuie, sunt cam nebuni(si nu in sensul bun)si cam prosti de felul' lor, vor sa bage pe toata lumea in secta lor de fanatici si dracu stie ce-or face in cadrul acestei secte.

| wintage a răspuns:

Exagereaza totusi... Ei obisnuiesc sa nu isi serbeze ziua dar pana la a fi un pacat e cale lunga...

| Kaℓi a răspuns:

N-ar trebui sa folositi atat de usor, si in sensul asta, cuvantul "handicapati". Sunt convinsa ca stiti ca inseamna cu totul altceva decat ceea ce sugerati voi.

| RyugaHideki a răspuns:

Nu ajungi in iad. faci pacat daca ii cumperi ceva sadic nu daca ii cumperi un buchet de flori sau o esarfa sau ceva de genul >_>
Nici nu stie ce este credinta colega ta happy

| YoUaReExAcTlYmYbRaNdOfHeRoIn a răspuns:

Omg chiar ca is handicapati

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Sa stii ca asa e. sunt handicapati.am avut nu de mult doi tineri care faceau misionariat in toata lumea.veneau sa discutam doar si sa schimbam impresii si pareri pe langa biblie si religie, a mea a lor.erau ingineri amandoi,tineri,frumosi,curati, plini de bun simt, si cu un simt al umorului foarte placut de dezvoltat.au fost cei mai handicapati martori pe care i-am cunoscut. ceilalti nu sunt chiar asa handicapati sunt asa mai ca mine.slava Domnului ca avem asa handicapati.

Răspuns utilizator avertizat
| RoXxy a răspuns:

Chiar ca e o prostie.Adica daca martorii lui Iehova nu isi serbeaza ziua, treaba lor! Dar sa nu puna cativa lei sa luati un cadou la dira? Ce frast? Doar nu inseamna ca participa la party-ul pe care il va tine dira-ta dupa orele de curstongue
De fapt inseamna ca colega-ta ii batuta in cap, ca si eu aveam o colega de aceasta religie si a pus bani pentru cadou la dira:p
Spune-i sa se arunce in furculita!

Răspuns utilizator avertizat
| RoXxy a răspuns (pentru Antipaticu):

Colegii mei de la scoala se injurau fata de dira si nu comenta nimicbig grin
Oricum daca te paraste spune-i ca e un pacat, o sa te creada la cat ii de batuta-n caplaughing

| ForJesus a răspuns (pentru Antipaticu):

Pai si ce-ti pasa?