| Antipaticu a întrebat:

De ce unii considera ca este pacat daca iti sarbatoresti ziua de nastere?

15 răspunsuri:
| baru a răspuns:

Sall. Nu. Cred ca ai inteles gresit, sau mai sunt si astfel de oameni. Legat de ziua de nastere, asa se spune ca nu este bine sa stii si nici sa te bucuri deoarece nu este o bucurie faptul ca mai imbatranesti un an. Deci noi ne bucuram ca trec anii din viata noastra. Cred ca aici se refera intrebarea ta. Pa!

| lifeForJesus a răspuns:

Nu este pacat si în loc de:"unii considera" trebuia sa pui:"Martorii lui iehova".

| AndreiGabi a răspuns:

Pentru ca la ziua de nastere te imbeti si faci "pacate" plus ca este considerata "ziua Domnului" nu ziua proprie de nastere.

Răspuns utilizator avertizat
| AndreiGabi a răspuns (pentru Antipaticu):

Cati ani ai?

| Pisiquee a răspuns (pentru Antipaticu):

Exact straight face. Lol.
Te rugam sa verifici enuntul pe care l-ai scris si sa elimini majusculele care nu sunt necesare! Iti reamintim ca majuscula (litera mare), nu se foloseste decat pentru prima litera din propozitie, pentru numele proprii si acronime (de ex.: ONU, CFR, UEFA).

Enunturile scrise numai cu litere mari sunt deranjante, inestetice si mai putin lizibile, asa ca am aprecia daca ai folosi majuscula numai atunci cand este cazul!

Echipa TPU.ro si ceilalti utilizatori iti multumesc! chatterbox

Răspuns utilizator avertizat
| AndreiGabi a răspuns (pentru Antipaticu):

Idem,dar o petrecere nu o faci doar tu.Nu toti au limite sau daca au nu au mereu. Daca ai intre 15 si 30 nu cred ca mai faci o petrecere cu tort si prajiturele...

Răspuns utilizator avertizat
| AndreiGabi a răspuns (pentru Antipaticu):

Faci o petrecere, le cumperi alcool?

Răspuns utilizator avertizat
| AndreiGabi a răspuns (pentru Antipaticu):

Normal ca am iesit! Si normal ca putin alcool nu duce la destrabalare...dar nu te-ai imbatat niciodata?
Si stii ce? Disutia asta nu duce nicaieri...

Răspuns utilizator avertizat
| AndreiAndreiP a răspuns:

Dc sa fie pacat laughing nu este

Răspuns utilizator avertizat