| RAY a întrebat:

Ce inseamna cuvantul dovezi pentru voi crestinii? Dovada empirica sau argumente?

(Dovezi pentru a crede in Dumnezeu sunt nenumărate, ca unii nu vor sa le accepte e problema lor)

Si eu ma întreb unde sunt dovezile alea? Si sunt nenumărate deci foarte multe

2 răspunsuri:
| ioana995 a răspuns:

Daca cauti in Romani afli ce este credinta. Ceea ce se poate vedea cum ar fi cand Pavel L-a vazut pe Isus. Depinde de cum gandesti. Multi nu doresc sa afle ca exista sau se cred prea destepti. Dar ucenici Il recunosc.

| RAY explică (pentru ioana995):

Omule eu stiu ce e credinta