| OctavianDanielMaria a întrebat:

Ce inseamna "Si nu ne duce pe noi in ispita
Ci ne izbaveste de cel rau"? Nu cumva Dumnezeu ispiteste? Parca se zicea ca Dumnezeu nu ispiteste, nu?

33 răspunsuri:
| Celcestietot a răspuns:

Traducere gresita. Evolutionismul nu are pic de logica fundamentala + ca este indopat cu minciuni in comparatie la ceea ce faci tu trimitere.

Răspuns utilizator avertizat
| Celcestietot a răspuns (pentru OctavianDanielMaria):

Pai, traducerea cel mai probabil sa fie gresita. Acum raspunde-mi tu : Teoria evolutionista are vreo logica?

Răspuns utilizator avertizat
| Celcestietot a răspuns (pentru OctavianDanielMaria):

Nu mi-ai raspuns la intrebare...

Răspuns utilizator avertizat
| Celcestietot a răspuns (pentru OctavianDanielMaria):

Este logic sa crezi in ceva in care nu s-a gasit legatura dintre noi si ele, nu?

Răspuns utilizator avertizat
| Celcestietot a răspuns (pentru OctavianDanielMaria):

La oameni si primate.

Răspuns utilizator avertizat
| Celcestietot a răspuns (pentru OctavianDanielMaria):

Banana are 60% ADN-ul asemanator cu al nostru si asta nu inseamna ca noi suntem pe jumatate banane, la fel si cu porcul, el are chiar mai mult ca o banana si nu suntem porci. Deci, argumentul cu ADN-ul este unul eronat. Dany, esti fruct, ori ai aspectul unui porc? Daca esti fruct, pot sa te mananc laughing?!

| doctorandus a răspuns (pentru OctavianDanielMaria):

Nu s-a descoperit legatura intre oameni si primate? Saracu' de el: oamenii sunt primate.

Răspuns utilizator avertizat
| Celcestietot a răspuns (pentru OctavianDanielMaria):

Nu se pot transplanta inca.

| Celcestietot a răspuns (pentru OctavianDanielMaria):

Este o fiinta care traieste si moare, iar asa fiecare animal este diferit in felul sau datorita lui Dumnezeu.

| Celcestietot a răspuns (pentru OctavianDanielMaria):

Normal ca plantele fac fructe. Celelalte insiruiri de-ale tale sunt niste erori, in special cea cu gaina, si asta o spun pentru ca, demonstreaza ca, credinta ta este falsa.

| Celcestietot a răspuns (pentru OctavianDanielMaria):

De la cer pana la pamant poate fi si de cateva procente, dar asa este una uriasa. Ce ADN are tarana? Conteaza zona de unde este luata, dar pana si tarana poate avea ADN.

Răspuns utilizator avertizat
| Celcestietot a răspuns (pentru OctavianDanielMaria):

Una este diferenta de,, putem'' si alta de nu.

| Celcestietot a răspuns (pentru OctavianDanielMaria):

Ce animal?

| Celcestietot a răspuns (pentru OctavianDanielMaria):

Ce doresti sa vezi happy?

Răspuns utilizator avertizat
| Celcestietot a răspuns (pentru OctavianDanielMaria):

Am inteles.

| mentholinks a răspuns:

Pai Dumnezeu face ce vrea, poate si sa ispiteasca. Cine zicea ca nu o face, Pavel? Ala era fatarnic.

Răspuns utilizator avertizat
anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Tocmai de asta a schimbat Papa rugăciunea : https://www.antena3.ro/......56531.html

Răspuns utilizator avertizat