| Iuliapaula12 a întrebat:

Ce intelegi tu prin sfanta taina a mirungerii?

3 răspunsuri:
| NoOneKnow a răspuns:

Nu ai ce intelege, e pur si simplu o taina de sfintire a hranii. Eu cred ca omul sfinteste locul, nu locul sfinteste omul.

| gaby5995 a răspuns (pentru NoOneKnow):

Parerea mea a ca tu habar n-ai. Nu stii nimic despre aceste lucruri si decat sa-i duci in eroare pe altii mai bine TACI!

| gaby5995 a răspuns:

E vorba de mirungerea de la Botez. Dupa ce te-a botezat preotul, unge copiii cu Sf. Mir.(Acest Mir e pentru asemenea "ocazii", adica nu te da in tot anul cu el).