| AvalohAlyn a întrebat:

Ce îți produce alinare?

6 răspunsuri:
| ania a răspuns:

Rugăciunea, meditația la Biblie, cântecele care exprimă dragoste pentru Dumnezeu.

| Cameliapantiru a răspuns:

Muzica și cărțile

| NGheorghe a răspuns:

... adevărul.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Muzica. Îmi place să cânt la chitară (muzică creștină).
Piesa asta e compusă de mine: https://youtu.be/yyqrWg3S-As

Audiție plăcută!

| Xanor a răspuns:

Drogurile, eu in fiecare zi iau 2 pastile de xanax

| roty78 a răspuns:

Psalmul este alinarea sufletului, dătător de pace, aducător al liniştii, al celor despărţiţi, unire, şi a celor învrăjbiţi, împăcare. Psalmul este aducător de ajutor îngerilor, armă împotriva fricii de noapte, odihnă a ostenelilor de zi; bătrânilor împodobire, femeilor podoabă şi copiilor creştere.
r. Psalmul este luminare a sufletelor, sfinţirea trupurilor, de aceea, fraţilor, să nu încetăm totdeauna a-l cugeta şi a-l cânta. Acesta grăirea deşartă o izgoneşte, râsul îl domoleşte, pe suflet către Dumnezeu îl trezeşte. Unde este psalmul şi umilinţa, acolo este şi Dumnezeu cu îngerii, iar unde sunt cântările celui străin, acolo este şi urgia lui Dumnezeu. Unde sunt sfinte cărţi, acolo este şi veselia drepţilor şi mângâierea celor ce ascultă. Unde sunt alăute şi hore, acolo este întunecarea bărbaţilor şi a femeilor şi praznicul diavolului. (Sfântul Efrem Sirul)