| AvalohAlyn a întrebat:

Ce manastire v-a impresionat, v-a ramas in suflet? De ce?

7 răspunsuri:
| MMihai a răspuns:

Nici una!

| мιнαɛℓα36 a răspuns:

Biserica in piatra, Alunis-Buzau! Este construita intr-o stanca. Frumos!

http://www.turismbuzau.ro/......0buzau.jpg

| Gregory a răspuns:

Salut. Avem multe mănăstiri minunate pe teritoriul țării noastre, una mai frumoasă ca alta. Dintre toate cel mai mult cred că m-a impresionat și mi-a rămas în suflet mănăstirea Caraiman, deoarece în urmă cu câțiva ani, când din rânduiala lui Dumnezeu, am descoperit, printr-un bun prieten, drumul pe care trebuie să-l urmez, am stat câteva zile cu el acolo ca să mă reculeg, să-mi dau seama cu adevărat cine sunt și ce vreau să fac mai departe în viața. Mi-a fost de mare folos spre întărirea în credință. happy

| besleaganicolaecosmin a răspuns:

Putna unde se odihneste Binecredinciosul Voievod Stefan cel Mare si Sfant, liniste si un peisaj rupt din basme

| Zenit313 a răspuns:

Manastirea Caraiman

Sinca Veche

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Mănăstirea Prislop.

| tasmania a răspuns:

Sihla. Nu gasesti atata turism in zona, e atat de liniste.