| William a întrebat:

Ce manastiri de calugari stiti prin Romania? Dar nu vreau sa fie o manastire mare, vestita, ci una mai mica, retrasa undeva. Dau funda, vot si o surpriza cui ma ajuta cel mai mult.

7 răspunsuri:
Răspuns utilizator avertizat
| robby212 a răspuns:

Iti recomand o manastire din zona mea.Se numeste Manastirea de la Crisan. Daca vrei sa aflii mai multe, ma poti contacta prin mesaj.
Numai bine, Doamne ajuta!

| milan9 a răspuns:

Din ce regiune eşti?

| William explică (pentru milan9):

Nu conteaza din ce regiune sunt. Nu am de gand sa merg in vizita la manastire, vreau sa ma calugaresc si sa traiesc acolo. Si as vrea o manastire mai putin cunoscuta, unde nu prea vin multi oameni. Daca nu stii o asemenea manastire macar zi-mi cum as putea sa gasesc eu una.

| oprescudorin11 a răspuns:

Am facut cateva pelerinaje prin tara. Dar la inima mi-a ramas Manastirea Crasna (jud. Prahova).Si staretul este interesant si toti calugarii.E izolata pe un munte cu un paraias intr-un defileu. Retrasa, destul de greu accesibila.Se inchide turistilor din iarna pana primavara.E o manastire de calugari. Daca m-as duce la o manastire, pe asta as alege-o.

| Exilee a răspuns (pentru oprescudorin11):

HM. MAi poveste-mi happy

| oprescudorin11 a răspuns (pentru Exilee):

Nu prea am ce povesti. Aia e o manastire care mi-a intrat in inima si in visele mele cele mai bune.Am vizitat si multe altele dar, erau nesemificative pentru mine. Trebuie sa mergi o data macar acolo si sa stai cateva zile. Nu te costa decat deplasarea. Nu se pot explica frumusetile.Ele exista si gata!