| OctavianDanielMaria a întrebat:

Ce parere aveti ca se contrazice iudaismul cu crestinismul? ''Tatal se contrazice cu fiul cel mare''. Ca si cum fiul ar stii mai bine decat tatal lui. https://ro.wikipedia.org/wiki/Satan

7 răspunsuri:
Răspuns utilizator avertizat
| Antisistem11 a răspuns:

Cuvântul satana provine din limba caldeeana si inseamna ura inca o dovada ca evreii au copiat diferitele tradiții religioase din mijlocul popoarelor in care le-a fost dat să trăiască

| Gligore2000 a răspuns:

Crestinii au furat textul Vechiului Testament de la evrei, l-au tradus si interpretat dupa ureche.
Rabinii au traditie de mii de ani in interpretarea propriilor texte sacre, crestinii s-au trezit intr-o dimineata mari experti.