| navarre a întrebat:

Ce parere aveți de aceasta institutie (căpușă) a statului Romaniei!
http://www.youtube.com/watch?v=DhYTuRn9E54

Răspuns Câştigător
| Vlelupu a răspuns (pentru Vlelupu):

In acest filmulet - http://www.youtube.com/watch?v=t_wO8fExBWo&feature=relmfu - autoritatea bisericeasca din arhiepiscopia Buzaului si Vrancei se aliaza staretei demente, pedepsind faptul ca niste calugarite s-au milostivit de o alta, ce-si rupsese piciorul si au trimis-o la doctor, incalcand oridinele staretei.
Iar ne intoarcem la nenea Norocel, care s-a gandit sa-si faca si muzeu:

http://www.ziaruldevrancea.ro/......muzeu.html

13 răspunsuri:
| Urzi23 a răspuns:

Bre navare pai numai tu erai capabil sa nu te deranjezi sa vezi dincolo de vf nasului.Pai stai asa ca din cite stiu in ultimii 22 de ani rominia a imprumutat cam 100 de miliarde de Euroi sa nu zici ca ai vazut rasarind din pamint uzine si autostrazi ca eu nu le vad dar nici banii nu ii vad si eu contribui la achitarea lor. Poate vei zice ca au ajuns pe la Sf Biserici ca ma faci sa rolling on the floor. Poate ai probleme cu intelesul realitatii ia un exemplu foarte la indemina Oltchimul acolo sa vezi capuse grase de abia se mai indoaie de sale, Poate ai mintea mai scurta si ai uitat de Hidroelectrica pai acolo gasesti regii capuselor, Daca mai vrei alta specie prospera de capusi ai la indemina regii asfaltului si ai regele bordurilor puse una peste alta.
De ce abati tu atentia de la un adevar vizibil la Sf Biserica. Incearca si scoate ochelarii de cal si vezi si tu industria Romaniei pusa jos pai tot prin amaitele alea d capuse a fost pusa.
Poate acreditezi ideea ca Electroaparatajul care pina in 1996 a rupt S-E europei acum poti pune boii la plug si incepi sa ari pe acolo.Pai o sa ari nenica si peste Oltchim in curind dar tu nu vezi asa ceva la tine este o chestie in minte si o arati cu degetul Sf Biserica Ortodoxa.Pai coane umbla vorba prin popor "nu mor caii cind vor ciinii"

Răspuns utilizator avertizat
| Urzi23 a răspuns (pentru navarre):

Hai ca esti tare pai tu nu te uiti la tv sa vezi cind este o sarbatoare ce bat la matanii cei enumerati de mine.Ii dai tare cu chestii ca onoare, cinste hai ca esti tare unde gasesti asa ceva la aia care au facut Romania colonie.Eu zic sa faci tu un curs de calificare si sa inveti o meserie

Răspuns utilizator avertizat
| Urzi23 a răspuns (pentru navarre):

Bre navare nu te supara pe mine dar nu vad si eu o intrebare mai de Doamne ajuta pusa de tine, de ce nu pui si o alternativa cu baronii locali, de ce nu pomenesti si de cele 100 miliarde datorie, de industria distrusa Pai,,,,,,, astia care au condus Romania sunt de 1 milion de ori mai nocivi si rai ca tot ce scrii tu pe acolo.Mai bine ma pui la categorie ignore si ai rezolvat problema.
Ps La ultimile rinduri scrise de tine, bunul simt nu ma lasa sa raspund cred ca sesizezi diferenta.

Răspuns utilizator avertizat
| MMihai a răspuns:

Filmul prezintă o realitate, foarte urâtă.

Răspuns utilizator avertizat
anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Una foarte proasta.erao vreme cand preotii traiau din cersit.erau putini si o mare cinste sa-ti calce preotul pragul, si mereu era poftit la masa, niciodata nu refuza.dovada ca pe vremea lui creanga se spunea; obraz de scoarta, picioare de cal si pantece de iapa ii trebuie unui popa.inasa navarre a mai fost odata asa, inainte de a seculariza Cuza averile manastirilor si bisericilor.istoria se repeta.stii ce se va intampla daca statul nu le va mai plati nimic? vor fi multi de-alde popa Duhu, care spunea; doamne iarta-ma ca te-am atarnat cu ata de gat, ca nu am lant de aur cum au mai marii mei arhiereii.asta fiindca se vor primi toate de jos in sus, si se va imparti de sus in jos.iar jos vor ajunge firimiturile. se va vedea astfel adevarata organizare a bisericii ortodoxe exact dupa moralitatea existenta in sanul ei si corectitudinea si dragostea frateasca si unirea in Hristos Domnul.si dupa randuiala, binenteles.

Răspuns utilizator avertizat