| 5BVB5 a întrebat:

Ce părere aveți despre oamenii Atei? Andy Biersack (voce BVB) este Ateu șiiii...mno.

Răspuns Câştigător
| Dorugar a răspuns:

Tinand cont de faptul ca exista cca 1000 de Dumnezei pe planeta Terra, si tu crezi in unul singur si fata de ceilalti 999 esti ateu, care este diferenta intre tine si mine daca eu nu cred in 1000 de Dumnezei si tu nu crezi in 999 de Dumnezei?
Amandoi suntem atei eu in proportie de 100 % si tu in proportie de 99, 9 %.
Asa ca nu vorbi prosti ca si tu esti tot ateu in proportie de 99.9%

2 răspunsuri:
| sublime89 a răspuns:

Omenirea, de cand exista, a inventat si a crezut in mii de zei diferiti. Tu, daca esti crestin, crezi intr-unul din acei zei. Un ateu insa a ales sa mai faca inca un pas, si sa nu creada nici macar intr-un zeu. Deci si despre crestini putem spune ca sunt atei in ceea ce priveste toti ceilalti zei in care nu cred. Dintr-o data, diferenta dintre crestini si atei nu mai pare atat de mare. Doar un zeu sta intre cele doua categorii de oameni.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Ii consider orbi atat pe ateii care nu cred deloc in supranatural, cat si pe credinciosii care cred orbeste in carti de inspiratie"divina".
Adevarul este intotdeauna undeva la jumatate.