| bleakk a întrebat:

Ce parere aveti? Cade orice profetie? https://www.facebook.com/......277564865/ Mi se pare destul de evidenta greseala.

2 răspunsuri:
| anonimg a răspuns:

Continuarea versetului este si mai tare: "Si cei ce L-au strapuns" Il vor vedea. (Apocalipsa.1:7) Si acestia stim ca sunt morti. Dar unii merg prin vedere si nu vad nimic, iar altii merg prin credinta si vad totul.
Fara funda!

| Dorugar a răspuns:

Profetiile au fost facute de prorocii religiei mozaice pentru oamenii care apartin religiei mozaice, si in niciun caz pentru crestini. Asa ca fi linistit ca tie nu are ce sa-ti cada pentru ca profetiile nu sunt pentru tine. Sper macar totusi sa-ti cada fisa si sa-ti dai seama ca religia crestina nu vine de le Dumnezeu ci este o facatorie politica in´ventata de Constantin cel Mare cu scopul de a manevra, indobitocii, spiona si beli material masele devenite turme de oi fara ratiune si constiinta pe care le-au inlocuit cu credinta (dar si aia asa a proasta, adica fara dovezi)