| Bibliapentrusceptici a întrebat:

Ce parere aveti despre felul in care Iacov, in Geneza, se foloseste de genetica moderna? Este posibil asa ceva si in timpurile noastre?

https://www.facebook.com/......017251658/

3 răspunsuri:
| KhludCiprian a răspuns:

Intelepciunea divina depaseste orice limita. Isus a fost urcat pe varful multelui si bazandu-se pe efectul optic de "fata morgana" a putut vedea toate imparatiile lumii!

Sarpele nimeni nu stia ca nu se tara in trecut ci mergea pe 4 picioare acum se taraste si manaca tarata, exact cum Biblia zice!

Si tot asa barbatii au o coasta in plus!

Si cortul lui Dumnezeu acopera pamantul ce e la baza tronului sau ca in Isaia!

Ce dovada mai vrei ca Biblia a vazut realitatea? Citeste mai mult Iov si ai sa te convingi cate lucruri stia Dumnezeu si stim ca-s adevarate!

| Bibliapentrusceptici explică (pentru KhludCiprian):

Iar intelepciunea Monstrului Zburator la fel de multe limite, nu?

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Ce pot sa zic, inca mai avem multe de invatat.