| victor987 a întrebat:

Ce parere aveti de asta voi astia care credeti in prieteni imaginari gen dumnezeu-))) http://www.youtube.com/watch?v=X_03Nhfq42Q

6 răspunsuri:
| V3ra a răspuns:

Da? Dumnezeu este imaginar? Si atunci cum iti explici sfintii oameni descoperiti in mormant dupa ani de zile, neputreziti si mirosind foarte frumos?
Bunica-ta daca o dezgropi crezi ca tot asa ar fi?
AL doilea lucru, cum iti explici ca aghiasma nu se strica nici dupa 20 de ani?
AL treilea cum iti explici ca toti oamenii care au fost in moarte clinica povestesc acelasi lucru-chiar daca sunt din colturi diferite ale lumii?
Cum iti explici ca de Boboteaza, apa Iordanului isi schimba cursul?
Cum iti explici ca de Patele ortodox, la Ierusalim vine foc din cer si aprinde lumananrile de la Mormantul Mantuitorului si lumanarile celor credicnciosi?
Cum iti explici toate astea?

| Nucreeed a răspuns:

Bun video!

| milan9 a răspuns:

Este vorba doar despre o antropomorfizare doar simbolica, care avea scopul de a sugera apropierea lui Dumnezeu faţă de omul în care a investit foarte multă iubire!

| andrei1237 a răspuns:

Imi place.

| robijam a răspuns:

Epic Video! laughing

Răspuns utilizator avertizat