| Theo94 a întrebat:

Ce parere aveti de construirea acestei statui?

http://adevarul.ro/......index.html

11 răspunsuri:
| KodrutZ a răspuns:

Daca e pusa pe teren privat, poate sa fie si statuia lui Mickey Mouse. Din tristetea aia de desen vad ca se vrea o statuie a lui Baphomet, si nu a lui Lucifer. Noi sa fim sanatosi...

| Narcis2007 a răspuns:

Sa faca bors in tara lor dar mie nu imi trebuie asa ceva

| mODIN a răspuns:

Eu chiar ma bucur! Nu ma intereseaza statuia in sine ci reactia crestiniilor! Ei vor fi toti revoltati cu toate ca sunt icoane si biserici pestetot, nu li se va parea corecta doar o simpla statuie.

| anonimg a răspuns:

Toti caruia i se vor inchina vor avea soarta lui.

| sublime89 a răspuns:

E un raspuns la faptul ca cele 10 porunci crestine erau expuse in spatiul public, ceea ce e neconstitutional in SUA. Statul nu are voie sa promoveze vreo religie.

| Kalla a răspuns:

Daca ar pune asa ceva in Romania as distruge statuia happy

| Theo94 explică:

Oare daca erau in Siria, Irak, Iran, Somalia sau Corea de Nord Rusia, ce pateau?

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Statuia nu e decât un simbol...

Că va fi instalată sau nu, oricum dorința construirii ei reflectă adevărul - există oameni care s-au îndepărtat de Dumnezeu și îi slujesc lui Satan fățiș. Lucru de care sunt mândri și pentru care își investesc resursele.

Recomand http://www.revelatia.ro/docs/wv_rt.html

| DoriKat a răspuns:

N-au decat sa o puna unde vor ei, de ce ar fi o problema?

| Lolităăăă a răspuns:

Nu.

| Essencest11 a răspuns:

Hail Satan!