| hypothesis a întrebat:

Ce parere aveti despre aceasta pagina care militeaza impotriva ateismului? Aruncati o privire: https://www.facebook.com/FFAF.International/?fref=photo

Răspuns Câştigător
| suffarstar a răspuns:

Unde vezi tu ca militeaza? Sunt doar niste posturi, unele ironice iar altele pur si simplu proaste. Proaste pentru ca nu exista niste principii argumentate logic si concret, niste pacalici care incearca sa se pacaleasca singuri. In realitate nu au dovezi(si nici nu ar putea exista), dar hai sa nu zicem dovezi, sa zicem o deductie logica. Si daca ar putea exista o astfel de deductie, s-ar rezuma cel mult la un principiu superior, nu la un zeu turbat cu exces de testosteron, dornic sa ucida pe aia pe care el nu-i iubeste. Serios, zeul ala din Vechiul Testament zici ca e Ahile pe cocaina. Daca asta e soferul Universului, prefer sa sar din masina. Ma rog, nu are rost. Oricum, logica asta neocrestina functioneaza doar in cadrul lor unde e imposibil sa privesti dincolo de gard.

"Fireste, tu nu-ti dai de loc seama ca, din pricina unor pareri foarte gresite, noi socotim ca neadevarate o multime de lucruri numai pentru ca n-am mai auzit de ele, pe care nu le-am mai vazut, sau care cel putin ni se par mai presus de puterea noastra de intelegere, dar, daca le cercetam mai de-aproape vedem ca sunt nu numai mai usor de priceput, ci chiar lesne de indeplinit." - Lucius Apuleius

6 răspunsuri:
| KodrutZ a răspuns:

LOl, Jorpalul hits again.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Am aruncat o privire scurta, crestinii de obicei sunt „abuzati" sa zic asa, atacati verbal, injositi de atei in general, si posibil ca pagina asta sa fie cu scopul ca si crestinii sa nu para asa lipsiti de dovezi legate de convingerile lor, si din postari ii iau si ei peste picior pe ateisti...deci? laughing oricum nu vor reusi nimic impotriva ateilor, nici papa n-are ce sa le faca, oricum vor incerca prin guvern sa scoata religia din peisaj, si asta se va si intampla in curand

| hypothesis explică (pentru anonim_4396):

Nu stiu daca religia va fi indepartata asa de usor. Consider ca sunt scopuri si scopuri, oricat de ateu ai fi si orice convingeri si principii ai avea, de obicei, se intampla ca cei care detin banul sa aiba si puterea. Religia poate sta in picioare atata timp cat un om sau un grup de oameni cu putere (fie ei credionciosi sau atei) isi doreste acest lucru. O poate folosi ca pe un mijloc. Nu este o conspiratie, dar se poate deduce destul de usor. Cat timp poti scoate bani din ceva si nu ai principii si o morala foarte bine inradacinate

| anonim_4396 a răspuns (pentru hypothesis):

Am sursele mele prietene, in cativa ani reluam subiectulwinking

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Vezi ai grija ca nu se mai poarta ateismul,ci islamismul, si se umbla pe ternet cu terorismul, schimba macazul daca vrei sa ai capul pe umeri, ia-ti o fustade aia lunga, infasoara-ti capu intr-un prosop si declarate musulman pe tpu.toti ateii deja au facut-o.deci BAGA MARE.ateismul gata e pe duca.

| OmulDeStiinta1986 a răspuns:

Cu mai mult timp in urma m-am uitat la multe postari ale lor. si majoritatea sunt slabe.