| Sentinel a întrebat:

Ce parere aveti despre acest film documentar ?
http://filmedocumentare.com/biblia-secreta-rivalii-lui-i sus/

3 răspunsuri:
| muffy1 a răspuns:

Luna arunca umbre de forme mistice asupra desertului, un scorpion aparu de dupa un copac uscat si fugi repede in o groapa din nisip.
la geamul unei mici case de lut, Iisus se uita asupra peisajului unui mic satuc undeva aproape de Ierusalim, si contempla la discutia avuta cu cateva ore inainte cu discipolii.
-Ce vom face cu toti rivalii acesita care incearca sa ne acapareze teritoriul? Mithras si acel botezator capata o influenta din ce in ce mai mare! daca nu vom face ceva in curand, "proiectul" va fi pus in pericol.
Privind afara, toata acea discutie i se parea nesemnificativa, odata ce "proiectul" va fi finalizat, nimic din aceste lucruri nu vor mai conta, dar stia ca trebuia sa ia masuri.
Trecuse o saptamana de la acea seara torida, iar singurul lucru de care se vorbea in tinut era capul de cal cu care se trezise Mithras in pat si convertirea misterioasa a Botezatorului dupa acest incident.
Planul fusese fara urma de eroare, "Proiectul Biblia" putea incepe.

| CoquineNoire a răspuns:

Cumpara-mi niste floricele, si-ti zic.

| Marct a răspuns:

Mi se pare o teorie. Nu are nimic care sa o sustina bulletproof. Probabil se vor scrie carti si vor aparea filme pe subiect. Care vor fi vandute, iar cineva va face bani frumosi. Business.