| anonim_4396 a întrebat:

Ce parere aveti despre acest juramant?

https://www.google.ro/......https?/url

11 răspunsuri:
| doctorandus a răspuns:

Nu exista Illuminati.

| anonim_4396 explică (pentru doctorandus):

Facem pariu?

| doctorandus a răspuns (pentru anonim_4396):

Exista niste ordine de milogi care se dau drept Illuminati, Illuminati adevarati au disparut de mult.

| danay72 a răspuns:

Fiecare are dreptul sa se exprime. Dar totul e sub controlul lui Dumnezeu. El nu va permite ca niște oameni sa distrugă pământul.

| anonim_4396 explică (pentru danay72):

Nu intelegi!
Oamenii aia lau creat pe zeul tau! Nu exista!

| danay72 a răspuns (pentru anonim_4396):

Ei se considera deja zei și cred ca din umbra pot dirija lumea.

| anonim_4396 explică (pentru danay72):

Ei nu cred ca o pot dirija...
O fac deja de 7000 de ani. 0725571917 whats app daca vrei sa afli tot.

| anonim_4396 explică (pentru danay72):

Https://m.youtube.com/watch?v=V4xnswgtM8Y

| VelaJohnny a răspuns:

Ia-o usor cu illuminati. Is atatea teorii, care se bat la cap intre ele, incat nu mai stii in ce sa crezi sau nu. Chiar nu pot sa cred fiecare video de pe Youtube despre illuminati, masonerie etc. Apoi, cica illuminati is de 7000 de ani laughing sigur si poti confirma asta cu vestigii arheologice, ca doar nu e credinta, e fapt. Dar de fapt, ce tot vorbesc? Illuminati au distrus oricum dovezile astea, pentru a nu fi desconspirati, si in schimb au creat vestigii istorice care sa confirme exactitatea Bibliei in raport cu istoria prezentata in alte surse arheologice, arheologii si biblistii fiind dusi de nas. Le-au ascuns in pamant si i-au directionat pe arheologi sa sape unde erau. Sigur, tot ei au inceput scrierea Bibliei acum 3500 de ani, primii crestini erau de fapt masoni, cei 12 fiind de grad 33 in mod sigur. Totul capata contur si sens acum, sa gasesc cateva dovezi interpretabile ca sa imi sustin teoria si pot sa fac si eu un video si sa-l postez pe Youtubewinking Cam asa sta treaba cu majoritatea, fie ca accepti sau nu. Nu zic ca n-or exista un astfel de grup de oameni, nu spun ca nu exista masonerie, dar se exagereaza mult pentru ca prinde la public. Tipul ala care a facut videoul, aduce dovezi ca e autentic materialul prezentat? Confirma ceea ce spune cu vreo sursa credibila? N-ai libertate de exprimare sa te iei de teisti si sa-i faci creduli, cand chiar tu esti unul. Cate lucruri despre masonerie si illuminati se spun, dar nu se aduc dovezi care sa le sustina? Eu am devenit crestin din ateu in urma cercetarilor facute asupra Bibliei, am studiat teoria lui Darwin si m-am documentat mult inainte, astfel ca stiu bine ce cred. Nu cred ca te-ai documentat suficient despre Biblie astfel incat sa poti spune ca nu exista Dumnezeul ei. Aduci ca argument inexistenta Dumnezeului Bibliei deoarece exista illuminati.

| anonim_4396 explică (pentru VelaJohnny):

In practica dumnezeul ei nu exista.In teorie dumnezeul ei si al tau este extraterestru. Dumnezeu inseamna zeii = extraterestrii.
Apropo de unde te-ai documentat? Ia si citeste ceva de David Icke si dupa vorbeste.Ia si citeste ceva stintific de Steven Greer.Contact extraterestru vomul 1.

https://m.youtube.com/watch?v=V4xnswgtM8Y

Ai grija de unde te documentezi.

| VelaJohnny a răspuns (pentru anonim_4396):

De unde te-ai documentat - am luat Biblia si am studiat-o ca si continut al ei, am pus-o in paralel cu istoria, cu descoperirile arheologice, is suficiente surse obiective de unde sa te documentezi, cu internetul asta nu cred ca e vreunul care sa se planga, poate pentru ca nu intelege suficienta engleza. Cele mai convingatoare argumente pentru mine in favoarea Dumnezeului Bibliei au fost profetiile care s-au implinit cu exactitate la secole chiar dupa ce au fost scrise, cel mai captivant exemplu fiind cel despre cucerirea imperiului babilionian de catre medo-persi in frunte cu Cirus cel Mare. Apoi, analiza Bibliei atent a scos in evidenta idei care au fost ingropate sub invataturi religioase nebiblice, idei personale ale unor biblisti care au ajuns reguli si idei pagane infiltrate in crestinism care modifica intelegerea, idei care sunt in perfecta armonie cu stiinta. Spre exemplu, faptul ca Biblia ar sustine ca universul ar avea aproximativ 6000 de ani, cat are si specia umana. Biblia nu sustine ideea asta. Alta chestie interesanta a fost descrierea circuitului apei in natura. Un alt lucru care mi-a dat increderea intr-un Creator a fost cum am mai precizat, studiul teoriei evolutiei. Evolutionistii moderni omit sa mentioneze niste aspecte care practic darama toata teoria evolutiei, deoarece sunt fundamentul. Putini care cred acea teorie isi pun intrebarea „Cum a aparut viata" iar cei ce si-o pun si fac cercetari, observa cat de complexa e o celula, si ca e imposibil ca o singura celula vie sa ia „fiinta" din materie nevie. Nu mai tin minte exact si n-am chef sa caut prin materiale sa-mi amintesc la ora asta concluziile si ideile, nu-mi amintesc cum se chemau acele lucruri ce compun celula, dar hai ca zic cu cuvintele care-mi vin acum, celula are nevoie de X pentru a produce proteine, iar X este produs cu ajutorul proteinelor, acest proces avand loc in celula. Unul fara celalalt e imposibil sa existe. Intrebarea „Ce a fost prima data, oul sau gaina?" e copil mic pe langa intrebarea asta care e mult mai fundamentala, dar pe care evolutionistii o scot din peisaj, pentru ca le da peste cap totul. Studiaza singur daca esti interesat, vei vedea ca viata nu avea cum sa apara fara interventia unei fiinte inteligente si capabile. Mersi de sfatul cu grija in ce priveste sursele de documentatie. Stai linistit, is mai sceptic de fire. Salvez link-ul videoului si o sa-l vad cu alta ocazie. O seara buna!