| AvalohAlyn a întrebat:

Ce părere aveți despre astrologie? Adevărul e că religia și astrologia se îmbină perfect împreună însă unii cred că astrologia e rea? Există și au existat creștini înfocați care au fost și astrologi, in istorie. Dumnezeu ne condamna astrologia ea imbinandu-se cu credință în Dumnezeu.
Nu ați observat că există multe prejudecăți cu privire la acest aspect și care vin tocmai de la creștinii fanatici religioși care sunt prea exagerați ideologic..astrologia nu e păcat,ea se poate împăca cu religia, această știință fiind lăsată de la Dumnezeu chiar.

2 răspunsuri:
| Anonimgirltpu a răspuns:

Eu nu cred in astrologie. Nu imi dicteaza mie niste stele deciziile pe care le iau in viata. Chiar crezi ca exista doar 12 caractere de oameni in lume? Hai sa fim seriosi!

| halogen001 a răspuns:

Am aceeasi parere despre astrologie ca si despre religie. Nu se folosesc metode stiintifice ca sa ai o certitudine. Sunt doar presupuneri si fantezie multa fara prea multa legatura cu realitatea. Nu e ceva dupa care sa te poti lua. E buna pentru facut bani. Unii oameni cred adevarate povestile spuse de astrolog si sunt dispusi sa plateasca ca sa le asculte.