| anonim_4396 a întrebat:

Și ce dacă citesc astrologie?
Nu e niciun păcat așa cum zice biserica și religia, există o vorbă foarte adevărată care spune urmeaza-ti pasiunea.
Deci e vreo problema pentru habotnici sau fanatici religioși? În câte iad o să ajung? Biserica mereu a stat în calea fericirii multora și a impus totul prin frica de pedeapsa.O sa studiez astrologia și cu asta basta.Indiferent de ce zice religia, care îmi place și ea dar nu mai mult că stelele și Universul.
Voi ați studia astrologia daca v-ar placea însă biserica și religia ar zice că e păcat?
Eu o sa o studiez, nu îmi mai pasă de ce zic unii habotniciti.
Mereu mi-a plăcut misterul stelelor și a Universului.

4 răspunsuri:
| cristi202 a răspuns:

Citeste astrologie. Cit vrei. Pina iti va sta mintea doar la ea. Dar, de cand incepi, urmareste-ti viata. In fiecare aspect. Vei intelege dupa un oarecare timp de ce Biblia, caci, da, Biblia o interzice, nu niste habotnici de credinciosi. Dar atunci s-ar putea sa nu te mai intorci la starea de dinainte. Odata ce te-ai ars, ars vei ramane.

| halogen001 a răspuns:

E ok să citești astrologie dacă iți place. Nu e nici o problemă.

| Catalin77945 a răspuns:

Deci,studiaza si crezi in ce vrei tu. Daca ne luam dupa logica ca e pacat sa studiezi astrologia asta inseamna ca majoritatea din noi avem loc destinat in 'iad' pentru ca ne gandim la chestii despre univers si extraterestii, deci citeste si fa ce vrei tu, si daca cineva vine la tine si iti zice ca e pacat si bla bla, pur si simplu ignora-l, who cares after all, e viata ta.

| ioan31o a răspuns:

Dacă te pasionează stelele și universul, studiază mai bine Astronomie și nu Astrologie.
Astrologia este o pseudo-religie inventata, fără nici un fundament științific sau logica normala. Practic dacă crezi in astrologie sau religie, e cam totuna.
Astronomia însă este studiul universului, a tot ce e conținut in el si a legilor care îl guvernează. Este o știință cu reguli riguroase, adevăruri descoperite prin teorii si experimente, nu prin credințe inventate.