| Denly a întrebat:

Ce parere aveti despre Codex Gigas: http://ro.wikipedia.org/wiki/Codex_Gigas?

1 răspuns:
| Dorugar a răspuns:

Cea mai proasta parere. Si anume pentru ca este scrisa in evul mediu numit si intunecat tocmai din cauza ca pe atunci oamenii erau intunecati la minte, asta pina la aparitia Iluminismului si mai ales cu declansarea Revolutiei Iluminate din 1789 cand oamenii au inteles ca sunt excrocati de catre preoti, si au inceput sa decapiteze din greu prin ghilotinare, taratacutele a zeci de mii de excroci pe care pina atunci ii numeau preoti sau "parinti"!