| RAY a întrebat:

Ce parere aveti despre Mircea Eliade - Istoria Credintelor si Ideilor Religioase?

3 răspunsuri:
| MMihai a răspuns:

Este utilă pentru un început, în a înțelege puțin religii.

Nu este teribilă, pentru un anumit subiect, este cam ghiveci, câte puțin despre diverse religii.

Inițial, când nu cunoșteam religii, mi s-a părut teribil de bună, recitind-o ulterior, la un interval de peste 15 ani, nu este cine știe ce.

| Lizzu a răspuns:

Din pacate, inca nu am citit.
Am auzit ca are multe pagini.

Sper sa o citesc intr-o zi happy am auzit lucruri bune despre volum.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Mircea Eliade ca sa scrie acea carte a trebuit el insusi sa experimenteze acele credinte.