| Aleister a întrebat:

Ce parere aveti despre Noua Dreapta? Motto-ul lor este "Pentru Dumnezeu, neam si tara".

10 răspunsuri:
| FucktheSystem a răspuns:

Cea mai mare adunătură de idioți violenți. Niște bătăuși care cică se bat pentru neam și Dumnezeu, un fel de microbiști ai lui Dumnezeu.

Brigaela
| Brigaela a răspuns:

Sunt niste tineri frustrati, care isi descarca lipsa de inteligenta in obsesii violente. Exista cativa capi care ii manipuleaza si ii conduc spre tot felul de idiotemnii si care si-au mascat asta cu acest motto patriotard. Marea majoritate sunt aomeni fara inteligenta si fara orizont, condusi de cativa tipi inteligenti si fara scrupule care ii manipuleaza pentru propriile lor interese (in principal exercitarea puterii). Sunt o miscare neo-legionara, dar fara un program real, doar o adunatura de tristi.

| Zenit313 a răspuns:

In trecut reprezentau ceva maret, aveau un scop bine determinat!

In prezent sunt niste idioti...

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Mottoul? frumos.dar ce? facem? pentru Dumnezeu neam si tara? mai concret adica.ca pentru a ne sterge la fund tot o mana trebuie.ca e dreapta ca e stanga..imi vine greu sa cred ca vor fi doua drepte si o stanga? ala deja e box.

| CosminC86 a răspuns:

Desigur... aveti toti dreptate, mai bine sa votam PD-L. Aia nu sunt frustrati, sunt patrioti. Stau si ma intreb cata prostie poate exista in tarisoara asta.

| C0nstantin a răspuns:

Oameni degeaba!

| angus35 a răspuns:

Motto-ul lor este o minciuna.Pe bancnota de 1 dolar american scrie "In God we trust" bancnota care este intesata cu imagini fran'masonice. Apropo, Domnul Isus nu a avut partid politic si nici nu a intrat in politica. Oare de ce?

| Calininio a răspuns:

Imi plac actiunile lor, si mi-ar placea si mai mult daca ar ramane doar "Pentru neam si tara" asta cu Dumnezeu e chestie de optiune, nu credinta in acelasi Dumnezeu tine un neam unit.

| Cocîrlăndosu a răspuns:

O organizaţie destul de obscură care se vrea continuarea Mişcării Legionare interbelice. Din păcate, lipsa elitelor din interiorul ei şi caracterul uneori milităros o fac neatractivă (şi neînţeleasă) pentru români. (A se vedea comentariile user-ilor de mai sus!)

Motto-ul, după părerea mea, este superb! Cred că înainte de a revigora o doctrină, cei care compun această mică organizaţie ar trebui să încerce să revigoreze un spirit.

Răspuns utilizator avertizat