| XxXBlackVampireXxX a întrebat:

Ce parere aveti despre pariul lui Pascal?

,, Daca crezi în Dumnezeu si se dovedeste ca el nu exista,
nu vei fi pierdut nimic, dar daca nu crezi si se dovedeste ca
exista, ai pierdut totul."

Răspuns Câştigător
anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Iti pierzi viata in biserici inchinandu-te la lemne.

16 răspunsuri:
| Angel0 a răspuns:

Stie vreun ateu cine a fost Pascal, fara sa caute pe net?

| Angel0 a răspuns:

@FuckMeJesus Daca faceai si liceul, poate aflai si de realizarile lui Pascal in domeniul spiritual.

| morningstar a răspuns:

Un mare adevar.

| DorelSudoru a răspuns:

Da si acum o sa vina toti crestini si o sa zica da asa e asa e! Nu mai incepe ca asta zic toti cand se simt inchesuiti intr-o discutiestraight facestraight facebanal

| ShowTim3 a răspuns:

smug Daca nu exista, mi-as dori sa vad fata fiecarui disperat care crede in Dumnezeu laughing

| Birjaru a răspuns:

Incercari penibile de a include povestile stiintifico fantastice in viata oamenilor intr-o perioada in care biserica isi cam pierdea fanii. As gasi argumente mai bune pentru a propovadui credinta in scufita rosie, pana la urma aia e rationala si ai ce sa argumentezi macar big grin

| tsevaoth a răspuns:

Asta e pentru atei, adevaratii credinciosi nu pariaza niciodata.

| Zangetsu a răspuns:

Daca exista dumnezeu, in imparatia lui vor intra doar cei care cred in el.

| Zangetsu a răspuns:

@Vla2xD daca nu exista pierzi timpul petrecut la biserica ^^, eu unu sunt sceptic in privinta religiei.

| 6DuckMeJesus a răspuns:

Ce cred eu...cred ca pascal in momentul ala era asuprit de biserica.
- iesi in public si zici asta, sau te duci dracu!

| 6DuckMeJesus a răspuns:

Larix, stiu eu, stiu pentru ca m-am documentat in clasa a 7-a cand studiam presiunea la fizica. Ce voiai sa dovedesti? Ca tu poti cauta mai repede pe google?

| Zenithf a răspuns:

Are logica, dar daca "crezi" doar de dragu' crezutului atunci tot in iad cu dibolii ajungi. Nu ajunge sa "crezi" cu ghilimele.

| Cristianne a răspuns:

Ce ați început frate toți să fiți credincioși așa?
Eu mă duc unde vreau eu să mă duc după ce mor. Dacă vreau, mă duc în club.

| flower_3416 a răspuns:

Este adevarat, deoarece nu ai ce pierde daca ai crezut si el nu exista, insa daca exista si nu ai crezut toata viata ai pierdut.

| adulahfaapdoøjadjal a răspuns:

Daca totusi exista vampiri? Hai sa ne atarnam usturoi prin casa ca s-ar putea sa exista.
Daca religia islamica este cea adevarata? Hai sa ne convertim la aia just in case, hopa nu se poate sa fii adeptul a mai multor religii

| Vla2xD a răspuns:

@Zangetsu Si daca nu exista?