| anonim_4396 a întrebat:

Ce parere aveti despre preotii din ziua de azi?

68 răspunsuri:
| Narcis2007 a răspuns:

Nu am nimic cu ei, multi dintre ei chiar cred ceea ce spun, dar din nefericire practica o "meserie" primitiva, inutila...cum a spus si Holiday, preotii vand iluzii

| sublime89 a răspuns:

Preotii din ziua de azi sunt chiar mai mari ticalosi decat cei din trecut, pentru ca spun aceeasi minciuna primitiva in niste vremuri moderne.

| IcyBlu a răspuns:

Sunt din ce in ce mai lacomi. Au crescut taxele.

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Sa iti fie rusine. dupa ce ca pui intrebari la "religie" mai ai si avaatar cu fesele lui una laughing, chiar vrei sa ii amagesti pe baieti asa, vai de iubitu tau daca esti asa si in realitate rolling on the floor

anonim_4396
| anonim_4396 explică (pentru Anonymous999):

Mai fata? o imparatie dezbinata impotriva ei insasi, se va prabusi.tu pui botul la minciuni cand insasi minciuna si mandria, l-au cazut pe un inger al luminii din ceruri? frumoase surse ai, si tu insuti faci voia lor, deci esti sluga surselor.si daca crezi in ele vei culege si roadele respective.nu poti cultiva, pere si sa mananci perje acre.vei inghiti ceia ce cultivi si culegi.pe buna dreptate.mie-mi plac strugurii, dulci si pepenii, si merele si perele.

anonim_4396
| anonim_4396 explică (pentru Elvina):

Da elvino.pacatosi rau popii astia, si calugarii si calugaritele.toti dupa inavutire, bani, masini, vile.nu ca noi.vai mama noastra,muncim de rupem si dam la saraci, vizitam pe bolnavi, pe batrani prin aziluri, pe puscariasi prin puscarii, ezact cum ne-a indemnat mantuitorul Iisus Hristos.Doamnee oare cum de ii mai suporti pe ei care nu sant asa buni ca noi? slava tie sfanto, si mie ca tare mai santem sfinti.

| IzvorulDeIntelepciune a răspuns:

Marea lor majoritate sunt baieti destepti si au stiut sa se orienteze in viata.

| IzvorulDeIntelepciune a răspuns (pentru Jardelin):

''Eu dau cu plăcere bani la biserica pentru ca știu ca banii pe care ii dau sint folosiți cum trebuie.''

In fata blocului am o biserica. Popa are 3 masini luate toate noi (Audi A6, Mercedes Clasa A si Noul Renault Clio 2014). Popa plateste oameni sa-i faca curat in casa si sa-i ude florile. Popa o duce divin (sunt zvonuri care afirma ca ar avea numeroase proprietati care constau in cladiri si terenuri) in timp ce pensionarii care dau bani la biserica isi iau din banii de medicamente. Puteti sa dati cu placere bani in continuare, poate va reusi sa-si ia si un SUV la anul.

| fllu07 a răspuns (pentru IzvorulDeIntelepciune):

SUV? Dar nu se mai merge pe jos. se zboara. sa nu iti fie mare mirarea cand a ateriza popicu pe bloc. face un heliport, ceva ceva...

| Anonymous999 a răspuns (pentru anonim_4396):

Nu e poza mea bai. Pozele cu mine i le arat doar lui.
Nu-mi pasa de altii si am pus o intrebare nu am spus o rugaciunelaughing

| Anonymous999 a răspuns (pentru IzvorulDeIntelepciune):

Am vazut si cu range rover sau alte minunatii cu geamuri fumurii de zici ca e mafialaughing
Sunt preoti buni care merita respecthappy
Eu nu am criticat pe nimeni am vrut sa vad ce parere aveti despre ei, se pare ca, coruptia a juns si in biserici.

anonim_4396
| anonim_4396 explică (pentru Anonymous999):

" vai de iubitu tau daca esti asa si in realitate" nu ma refeream ca aratati ca aia, ci ca amagesti pe el cum ne amagensti pe noi cu poza aia tongue
" Pozele cu mine i le arat doar lui." cand ziceai zilele trecute ca toata lumea e perversa aveai dreptate laughing

| Jardelin a răspuns (pentru IzvorulDeIntelepciune):

Asa o fi, nu te contrazic! Acel popa va da socotela in ceruri la Judecata! Daca vrei iti mai spun si eu vreo doua cazuri! Sint oameni si oameni, prietene. Si in tagma preotilor si a pastorilor, si a doctorilor, si a judecatorilor, si a profesorilor, si a politicienilor sint unii de cea mai joasa speta despre care cu greu poti sa spui ca iti este semen.

Totusi, sa nu cadem in pacatul generalizarii! Tu esti roman, da? Nu cred ca ai fi de acord ca din cauza unui alt roman care a facut o infractiune, in timp ce tu esti in vizita sa zicem la intimplare in Finlanda, sa fii considerat si tu la rindul tau un infractor de catre finlandezi. Tu stii ca esti total nivinovat, te-ai nimerit in Finlanda pentru ca te-ai dus sa vizitezi ceva, si iata ca din cauza unui alt roman care a facut ceva grav, esti si tu respins si desconsiderat. Nu ti-ar conveni, nu-i asa? Cam asta este efectul judecatii globale, generaliste. Mai devreme sau mai tirziu ai sa-l simti pe pielea ta si ai sa spui "Nu e corect!".

Daca spui ca toti popii sint hoti si avari, nu esti mai breaz decit retardatii de finlandezi, francezi, englezi si ce-or mai fi care spun ca toti romanii sint tigani, nespalati, lenesi si infractori!

Asa ca daca il vezi pe preotul de linga blocul tau cu trei masini, nu-i considera pe toti popii ca fiind cu trei masini si putrezi de bogati!

| Anonymous999 a răspuns (pentru Jardelin):

Zic pentru a 3 oara ca nu am zis nicaieri ca toti preotii sunt la fel geez
E problema lor ce fac cu banii, dupa ce mor nu-i ia cu ei.

| Anonymous999 a răspuns (pentru anonim_4396):

Pai elaughing
E doar o poza, eh pe el il amagesc mai mult ca doar e al meu si amagirea asta o sa se termine odata cu ceva frumos pentru el iar pentru restul fiecare isi are "amagirea" sau ispita lui laughing

| Jardelin a răspuns (pentru anonim_4396):

Anonymous999 e fata Jorpale?! Eu parca n-as crede! E o inclinatie a baietilor sa puna la avatar craci si burice goale.

| Jardelin a răspuns (pentru Anonymous999):

"Zic pentru a 3 oara ca nu am zis nicaieri ca toti preotii sunt la fel geez"

Pai raspunsul meu ii era adresat lui Bravul Lancelot, nu tie!

| Anonymous999 a răspuns (pentru Jardelin):

Sunt fata.

| Jardelin a răspuns (pentru Anonymous999):

Sa speram ca asa e! Citi anisori ai, daca nu indraznesc pe mult?

| Anonymous999 a răspuns (pentru Jardelin):

anonim_4396
| anonim_4396 explică (pentru Anonymous999):

20 de ani? frumoasa varsta. Daca ar fi sa te mariti cu un popa, pe care l-ai alege? pe cel sarac de voie ori pe cel iubitor de arginti?

| Anonymous999 a răspuns (pentru anonim_4396):

Prietenul meu e dascal si pictor in biserici, eu nu ma uit la bani ci la sufletul omului, nu toti oamenii sunt materialisti sa stii.

anonim_4396
| anonim_4396 explică (pentru Anonymous999):

Nu stiu mai anonimus.mie-mi plac banii.ai mei castigati cinstit.nu am nimic cu popii, fiindca daca le dau, e fiindca vreau daca nu nu, dar de furat nu m-a furat niciunul.in materie de bani, dreapta masura isi spune cuvantul in viata omului.dar granita intre dreapta masura si abuz, este tare firava aproape ca nu stim unde este.e ca limita intre ingaduinta de sine si respectarea poruncilor.

| Elvina a răspuns (pentru anonim_4396):

Nu fa misto, te rog.

anonim_4396
| anonim_4396 explică (pentru Elvina):

ti se pare ca fac misto? mie mi se pare ca sant realist, si ca spun adevarul?

anonim_4396
| anonim_4396 explică (pentru Anonymous999):

De aia intrebai parerea tuturor de preopti ca iubitul tau e dascal?

"E doar o poza, eh pe el il amagesc mai mult ca doar e al meu si amagirea asta o sa se termine odata cu ceva frumos pentru el", dar pentru tine nu? sad

| Anonymous999 a răspuns (pentru anonim_4396):

Nulaughing doar intrebam, nu stiu de ce toti ati sarit asa pe minelaughing
Ba da cred ca si pentru mine dar nu incalaughing

anonim_4396
| anonim_4396 explică (pentru Anonymous999):

"Nu doar intrebam, nu stiu de ce toti ati sarit asa pe mine" eu nu citest comentariile la restul asa ca nu am vazut tongue, daca era numai intrebam.

| Anonymous999 a răspuns (pentru anonim_4396):

Da nu stiu cum am ajuns de la preoti la viata mea sexualalaughing n-are nicio treaba una cu alta dimpotriva

anonim_4396
| anonim_4396 explică (pentru Anonymous999):

Acum nici nu am intrebat macar tongue