| Sigfrid a întrebat:

Ce parere aveti despre tabla ouija?
Ce reguli ale utilizării acesteia vi se par importante si pe care le vonsiderati superstitii?
(Rog argumente pentru orice raspuns)

4 răspunsuri:
suntserios
| suntserios a răspuns:

E o tabla care te face sa vorbesti cu mortii. E ceva care nu e superstitie in toata afacerea?

| Sigfrid explică (pentru suntserios):

Pai e o diferenta intre stintele oculte, ezoterism si superstitii

| Donsavas a răspuns:

Parerea mea este ca daca erau credibile aceste jocuri, erau studiate de savanți sau tinute secrete de iluminati.

| Sigfrid explică (pentru Donsavas):

Tabla a fost studiata de cei de la discovery. Nu stiu daca ei se pun sau nu ca savanti.
Legat de Iluminati, chiar daca ar exiata, nu cred ca ar putea pune stapanire pe toate sistemele de comunicare cu spiritele. Sa nu uitam ca exista zeci de societati care se ocupa cu studiile oculte si ezoterice care nu au treaba nici cu masoneria, nici cu Iluminati.