| EmaS a răspuns:

Iti multumesc din suflet.Ma bucur ca acum pot sa citesc unele informatii foarte pretioase online.

| BUBULINA explică (pentru EmaS):

Npc,pretioase si adevarate

| Maidanezul a răspuns:

Bubulina esti in mare ratacire.Pe vremea lui Solomon evreii carau VT al lor pe 1000 de magari. Fiecare magar se indoia sub povara manuscriselor.Necazul este ca au navalit peste ei turcii cu Soliman Turcitul in frunte. Evreii au avut ghinionul sa dea in magari o boala numita "damblaua magarilor" cadeau magarii din picioare si dadeau ortul popii Sa nu piarda ei toate manuscrisele le-au ascuns pe unde au vazut cu ochii.Cruciatii au gasit si ei destule carute de manuscrise. Gurile rele spuneau ca in ele era descrisa la perfectie toata facerea erau si poze cu dinozauri.chiar si bomba atomica era descrisa.Nu lipsea nici procesorul Intel cu toata arhitectura lui.Ce au gindit ei : Daca lasam atita informatie, Stefan cel Mare o sa faca bomba atomica ca era plina moldova de cazane de apa de foc (apa grea de cap) si da cu ea dupa turci si ajung turcii in rai si Stefan cel Mare nu mai ajunge sa fie Canonizat Sfint.Au facut ei mare sfat si dupa o lunga si adinca chibzuiala, au hotarit sa dea foc la manuscrise Dar au mai scapat niste terfeloage, probabil niste ciorne fara importanta, de care faci tu atita caz.

| BUBULINA explică (pentru Maidanezul):

Danutza de unde le scoti?

| Maidanezul a răspuns (pentru BUBULINA):

? cred ca esti obosita si ai vrut sa scrii pentru alt coleg.Inteleg ai fost luata de val si tu. Pentru nelamuriri ma poti contacta pe privat
Ps ca ai jena sa gindesti
În total au fost descoperite asemenea manuscrise (precum si monezi si alte obiecte ) în jur de 40 000
pune si tu 40000:1000=40 de carti din piei de oaie/magar

| Maidanezul a răspuns (pentru BUBULINA):

Cred ca este o confuzie
Ma uit si eu la poza ta din avatar si vad un copil inocent cu ochisorii mirati Sunt convins ca nu el se tine de rele. Parerea mea sa fii asemeni lui si va fi bine de tine.Eu am ales un amarit de catel (Maidanez 100%) care a ramas orfan si acum cu 3 fratiori este in rinduiala la tara la bunicu.Il cheama Dulus si cind ma duc la tara ii duc si lui de mincare ce am prin oale.Ma simte cind vin cu masina de la 5 Km si toti din curte stiu ca vine nepotul.Are viata de ciine,latra cind vrea, doarme cind are chef, noaptea este slobod si mai alearga pisicile vecinilor.