| anonim_4396 a întrebat:

Ce religii sunt practicate in Romania in afara de crestinism?

7 răspunsuri:
| AlinaKity a răspuns:

Catolici și Pocăiți. Astea sunt singurele pe care le știu.

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

In Romania alte religii in afara de crestinism care sunt practicate sunt: islamul, iudaismul, religia Baha'i, budism - Calea de Diamant, Hinduism - ISKCON Romania, Taoism, Yoga.

| GicaGigekGica a răspuns (pentru AlinaKity):

Tot crestini sunt si astia, informeaza-te inainte sa spui ceva. Altfel dai dovada de prostie.

sadrian46
| sadrian46 a răspuns:

Cretinismul.

| DoctorWh0 a răspuns (pentru AlinaKity):

Doamne fereste.
Catolici si "Pocaitii" sunt si ei crestini.
A mai zis si altcineva. Informeaza-te inainte sa scrii.
(Nu is "pocaiti", is "protestanti". Pocainta este si la catolici, si la ortodocsi, nu doar la protestanti. E mai mult un fel de ofensa pentru oamenii astia, nu adevaratul lor nume)

| T0T a răspuns:

Sunt sute, poate mii. Chiar dacă au puțini adepți, există.