| TristanTzara a întrebat:

Puteti descrie 3 religii (sau mai multe) in afara de crestinism sau ateism (ca nu e religie) intr-un mod amuzant in mai putin de 10 cuvinte?

19 răspunsuri:
| danut a răspuns:

ATEISMUL ESTE o CREDINTA deoarece ateii CRED ca NU exista Dumnezeu, lucru pe care nu il pot dovedi. iar religiile NU pot fi amuzante (oricare ar ffi aceaasta) DECAT pentru bolnavii psihici deoarece se refera la partea morala a individului. De cand bunatatea, cinstea, corectitudinea, respectul, etc. sunt teme de amuzament, poate doar pentru cei cu probleme la "calculator".

Răspuns utilizator avertizat
| danut a răspuns (pentru OctavianDanielMaria):

Din punctul tau de vedere nu fac nimic.

Răspuns utilizator avertizat
| RAY a răspuns:

Danut si tu esti ateu nu crezi in existenta lui zeus,ateismul este o lipsa nu o convingere,cunoastere,inseamna ca nu a crede in fantome este o credinta,credinta inseamna a crede in ceva nu a nu crede aia inseamna altceva necredinta se numeste,la faza cu cunoastere nu stim daca exista sau nu exista, atei nu spun eu stiu ca nu exista si spun eu nu cred e o diferenta uriasa, de stiut nimeni nu stie ca exista, ce fel de creator exista, voi crestini sunteti impartiti in 6000 de secte culte religi ce sa mai vb de altele

Răspuns utilizator avertizat
| SilentRain a răspuns:

Oițe spălate pe creier

| TristanTzara explică (pentru SilentRain):

Păi nu pentru toate aceeași descriere. Că ceva de genul:
Budism=...
Islam=...
taoism=...

| SilentRain a răspuns (pentru TristanTzara):

Nop 'mi-e lene

| Konstantin2020 a răspuns:

Ray Ești total pe lângă subiect. Dacă nu cunosti nu-ți mai da cu părerea

| InstructorDeIubire a răspuns:

Creștinismul inseamnă să il urmezi pe Isus și atât.