| Descopera a întrebat:

Ce reprezintă misterioasele semne recent descoperite la Ierusalim?

Săpând în situl arheologic cunoscut sub numele de Cetatea lui David, situat în estul Ierusalimului, cercetătorii israelieni au dezgropat o serie de încăperi scobite în stâncă, iar într-una dintre ele, şanţuri în formă de V, despre a căror semnficaţie arheologii nu au nicio idee.http://www.descopera-mistere.ro/

5 răspunsuri:
| MMihai a răspuns:

Cred că acorzi o importantă mult prea mare... unui nimic.

| Kalla a răspuns:

Da pai au locui oameni acolo timp de mii de ani. Normal ca exista incaperi si constructii. In fiecare cetate veche se gasesc incaperi secrete si ciudate.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Cel mai probabil sunt simbolul ezoterice evreiesti.

| Batya a răspuns:

Au fost create cu un scop, insa nimeni nu stie sigur, in orice caz nu cred ca e ceva foarte important.