| Megas a întrebat:

Ce rost are sa ai toata lumea la picoare? ...bani, femei, masini scumpe, haine de lux. pentru ca la final mori, si, chiar merita pentru toate aceste lucruri sa-ti pierzi sufletul si pe bunul Dumnezeu.
voi ce ati alege: o viata plina de placeri ( 60-70 de ani ) si sa ajungi in iad pentru ca nu l-ai acceptat pe Iisus Hristos ca Domn si mantuitor al tau.
sau
o viata pentru efort, o lupta impotriva iadului, si sa ajungi in Rai, un loc de o frumusete inimaginabila, in care esti foarte fericit alaturi de creaturile ceresti si de Domnul Iisus Hristos? ( o vesnicie )

7 răspunsuri:
| n0matterman a răspuns:

Daca n-are nici-un rost, ce cauti aici, pe internet? Calugareste-te.
Lasa-ne in pace, pe noi astia pacatosi si ignoranti la iubirea inimaginabila a zeilor vostri.
Lupta impotriva iadului si raiul, un loc de o frumuseste inimaginabila.Dezvolta,te rog.

| RAY a răspuns:

1 nu inseamna sa ai lumea la picioare solomon nu a avut lumea la picioare, iosif era faraon si sia iertat fratii, nu aveau nici multe femeii, masinii de lux, hainde de lux, poti fi bogat si sa fi bun cu lumea din jurul tau, nu inseamna ca esti rau si nu poti ajunge in rai, asa ca comparatia e proasta fara suparare citeste biblia vei vedea mai multe

| WhatheWow a răspuns:

Dar de ce sa cred intr-un Dumnezeu imun la suferintele atitor si a titor copii care mor zilnic cu miile de foame si altii au averi mai mari decit PIB-ul a mai mult de jumatate din tarile acestei lumi?

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

O să ajung în Iad, la dreapta lui Satan, lângă cazane pline de bere și țuică, distrându-mă cu drăcoaicele focoase de pe acolo.Sounds fun.

| GreatScott a răspuns (pentru anonim_4396):

Da...asa ziceam si eu...mai bine asalaughing)

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Poti avea o viata indestulata, plina cu tot ce ai nevoie si sa-l accepti pe Iisus ca mantuitor.saracia de buna voie este o alegere.dar a fi avut, nu este un pacat, cata vreme asta nu este un tel de zi cu zi al tau ci doar efectul harniciei si muncii cinstite, si economiei de care dai dovada.

| AnonimDeOcazie a răspuns:

Şi dacă Zeus sau Marte sau Thor sau orice alt zeu e cel adevărat, ai risca să te-ncrezi în Isus Hristos?

Nu există nimic din ceea ce-ţi spune Biblia sau popa, după moarte.