| Mario1994 a întrebat:

Ce rost mai are daca traim si murim la final? Cate zile de trait are omul, moare. Nu o fi nimic nici dupa moarte. Mortii nu au dat nici-un semn pana acum, nu am vazut nimic, e clar.

42 răspunsuri:
| Mclaren12 a răspuns (pentru RobertG101):

"De fapt după Sursa mea"
Sursa asta este așa de importantă de ai scris-o cu literă mare? Arată-mi și mie.

"creștinismul a apărut nu datorită tuturor evreilor"
Evident că nu. A apărut doar datorită rabinilor care au primit misiunea de a transforma lumea într-un stat comunist. Uită-te la talmudul lor, uită-te la Protocoalele Înțelepților Sionului, chiar și în biblie sunt ceva referințe, și nu în ultimul rând, uită-te la individul ăsta.
https://www.youtube.com/watch?v=OzTnomA2qQY
Ia citește și asta.
https://www.dropbox.com/......merica.pdf

"Isus a existat dar a fost un maestru spiritual"
Nu a fost niciun maestru spiritual. Dacă a existat, a fost un evreu mozaic și în religiile avraamaice practicarea spiritualității este condamnată. Nu a făcut nimic din ce pretinde biblia pentru că toate miturile importante care construiesc acest personaj au fost furate de la păgâni, de la "abilitățile" de care zici tu până la moarte și înviere. Dacă a existat în realitate nu a făcut nimic care să merite consemnat în istorie că dacă ar fi fost așa am fi avut dovezi mult mai vaste și convingătoare ale existenței sale, nu doar ce zice biblia și unii autori evrei care și așa nu au putut dovedi ce zice biblia despre Cristos. Dacă el chiar ar fi fost un maestru spiritual, atunci nu era mozaic, dar oricum o dai, ori cu biblia ori cu abstracta documentație istorică, tot evreu era. Biserica catolică a distrus s-au ascuns de oamenii de rând aproape toate cunoștințele spirituale antice și le-au folosit pentru a-și materializa planurile
http://bucurialuisatan.com/forum/viewtopic.php?id=5368
Având cunoștințele spirituale la mâna lor și spălând pe creier populația cu forța cu doctrina lor imaginară, nu le-a fost atât de greu să obțină puterea pe care o au acum.

"În Evul Mediu au fost uciși doar opozanții bisericii și intelectualii care voiau să răstoarne puterea acesteia"
Exact, păgâni de rând care nu au vrut să se convertească și ocultiști/vrăjitori avansați. Nu uita că Galileo Galilei a fost condamnat la arest la domiciliu pe viață doar pentru că a declarat că Soarele se află în centrul sistemului solar. Evident că bisericii care le băga oamenilor în cap că pământul este plat nu i-a plăcut treaba asta.

"Cel mai mult suferim și din cauza capitalismului"
Posibil, nu zic nu, doar că și capitalismul este tot o doctrină evreiască. Pentru Karl Marx, capitalismul a fost indispensabil în elaborarea doctrinei comuniste.
http://bucurialuisatan.com/forum/viewtopic.php?id=5480

" Apropo, dacă evreii ar avea acces la puteri, ar fi putut să se vindece"
Încă din timpuri antice se știe cum Zeii i-au învățat pe oameni cunoștință ocultă și i-au ajutat să avanseze, pe evrei cine vrei să-i ajute cu asta? Este foarte greu să întorci procesul de îmbătrânire, și nu cred că cineva este capabil singur să facă asta.

"eroi sau demoni de temut?"
Păi tu cine crezi că sunt răi: cei care au oferit cunoștință ocultă oamenilor fără să ceară nimic în schimb sau cei care le-au luat cunoștința oamenilor și i-au înrobit cu forța?

Răspuns utilizator avertizat
| Mclaren12 a răspuns (pentru RobertG101):

O trezire spirituala globala dupa 2000 de ani bossulica. Si sa nu compari bazaconiile new-age cu spiritualitatea antica, este irelevant. Au facut o treaba poate prea buna in astia 2000 de ani iar rezultatul se vede. Foarte putini oameni sunt constienti de puterile sufletului iar ei detin peste jumatate din averea globala. In timpul inchizitiei era suficient sa fii banuit ca esti vrajitor si erai persecutat si tu zici ca nu le-a iesit planul?

"Oamenii au aceste cunoștințe înzestrate chiar în ADN-ul lor"
Asta este o prostie. Daca oamenii s-ar fi nascut cu aceasta cunostinta in ADN ar fi fost capabili de la nastere sa faca telechinezie, pirochinezie, levitatie, sau alte chestii pe care esti capabil sa le faci dupa ceva timp de antrenament si practica. Manipularea energiei tine de legile fizicii, oamenii nu se nasc deja capabili sa manipuleze cantitati enorme de energie decat daca au facut asta in vieti anterioare si sufletul lor a ramas la fel de puternic.

"un outsider ca mine a reușit să avanseze extrem de rapid"
De unde vrei sa stiu eu asta? Poate doar ai iluzia ca ai avansat. Ia zi, ce poti sa faci mai "neobisnuit"? De unde ti-ai luat cunostintele?

"legat de demoni și istoria lor fictivă."
Intoarce-te cu vreo 5000 de ani in urma si zi-le asta paganilor, care da, aveau contact direct cu Zeii/Demonii. De fapt multi dintre satanistii din prezent au avut si au in continuare. Nu este mare inginerie sa-I contactezi, doar ca trebuie sa fie si Ei dispusi sa vina la cineva care chiar are nevoie nu la unul ca tine care ii evoca doar sa vada daca exista. Cum orice fiinta vie are un corp astral, tu le poti vedea corpurile astrale daca ai avea capacitatea sa vezi in astral si sa comunici cu Ei prin telepatie daca esti destul de deschis mental. Tocmai aici se vede omul avansat spiritual, pentru ca el stie sa faca diferenta intre propriile ganduri si cele venite venite din exterior. La un asemenea nivel de avansare nu se pune problema efectului placebo. Asta este la inceput cand initiatul nu este capabil sa faca diferenta intre gandurile sale si cele venite din exterior. Poate te regasesti si tu aici.

"e doar efect Placebo"
Exact ce am spus, ai incercat sa-I chemi si nu ti-au raspuns? Nu-i compara cu zeul biblic al evreilor ca pe ala de 2000 de ani tot il cauta crestinii si nu-l gasesc.

Răspuns utilizator avertizat
| Mclaren12 a răspuns (pentru RobertG101):

"și nu spun să mă dau superior, deoarece ORICE ființă umană are deja capacitățile unui Dumnezeu"
Ai dreptate intr-o oarecare masura si te inseli in alta masura. Aproape fiecare om are *capacitatea* si *posibilitatea* sa devina Zeu, nu se naste deja unul. Fii atent, citeste asta si retine ca inca NU este Zeu cu adevarat daca poti facr astea.
http://bucurialuisatan.com/forum/viewtopic.php?id=5567
Ce zici tu nu este nimic neobisnuit. Multi oameni au in mod natural trasaturile enumerate de tine fara sa practice nimic spiritual, de fapt multi dintre ei nici macar nu au auzit de asa ceva. Au aceste trasaturi probabil pentru ca au o viata ferita de griji si nu duc lipsa de nimic si au totul la discretie. Te regasesti si tu in categoria asta? Sa fii Zeu inseamna sa poti face chiar mult mai mult decat ce scrie in lista pe care ti-am dat-o, nu sa fii capabil sa scapi de depresie si sa dansezi :))
Astea sunt fleacuri.

"iar dacă au alte planuri pentru umanitate îi sugrum pe toți cu mâinile goale."
Asa sa faci. =))

Răspuns utilizator avertizat
| Mclaren12 a răspuns (pentru RobertG101):

Nu este suficient doar sa vrei. Baza ocultismului este manipularea energiei. Cu cat ai suflet mai puternic, cu atat poti manipula mai multa energie, si astfel sa fii capabil sa faci lucruri tot mai complexe. N-ai cum sa te proiectezi astral de exemplu doar stand intins si dorindu-ti asta. Poti sa-ti doresti cat vrei, degeaba daca nu ai un suflet tot mai puternic.
Daca tot vorbim de experiente, si eu am reusit sa atrag bani prin intermediul runelor si a vizualizarii, nu prea multi evident ca nu sunt atat de puternic incat sa atrag mii de lei, am reusit sa ma vindec de o mica raceala prin acelasi procedeu, de depresie sau incredere de sine nici nu mai zic, fara jucarele. Pentru mine asta inseamna experiente, ce poti modifica in mediul inconjurator si in tine insuti folosindu-te doar de propriile puteri, nu ca te-ai folosit de tot felul de jucarele ca sa ajungi sa experimentezi niste stari care sunt total obisnuite si printre oamenii care nici macar nu au auzit de spiritualitate.

Răspuns utilizator avertizat
| udrescuf a răspuns:

Daca ai citit crezul vei intelege multe de acolo mai ales la final.
"Astept Invierea Mortilor Si Veata Veacului Ce Va Sa Vina" Deci ei vor veni candva in locul nostru.

| Mario1994 explică (pentru udrescuf):

Minciuni

| udrescuf a răspuns (pentru Mario1994):

Ce minciuni?

| PorumbRodica1965 a răspuns (pentru Mario1994):

Frumos vorbesti. Oare cine iti intretine respiratia? Oare ziua de măine va fi si pentru tine o bucurie ca un cadou minunat ce l-am primit de la Dumneseu?