| StrongHeart a întrebat:

Ce se intampla daca in biserica cand te casatoresti si te intreaba preotul daca te lepezi de satana spui cu tarie nu, doar asa sa vezi cum reactioneaza?

7 răspunsuri:
suntserios
| suntserios a răspuns:

Din ce stiu eu doar la botez ii intreaba pe nasi. Caz in care probabil vei strica botezul si parintii copilului se vor supara pe tine.

| Celcestietot a răspuns:

Nu va reacționa în niciun fel, că știe și preotul că face parte dintr-o biserică falsă. Și culmea ar fi să mă întrebe pe mine, de asta nu este de dus la biserică. Chiar, tu o să te duci la biserică, m-ai făcut curios?

| CostinAlamariu a răspuns:

Cel mai probabil nu ce crezi tu ca o sa se intample. Preotul o sa-ti sopteasca rusinat ca trebuie sa spui da si daca in continuare te comporti ca un copil de 9 ani o sa opreasca slujba fiindca e nevoie de adulti cu comportemnt de adult pentru slujba respectiva. Nu o sa creada nimeni ca esti posedat, daca la asta te asteptai. Mai degeaba o sa zica ca esti imatur.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Nu știu, dar mi-ai făcut ziua mai bună. Mulțumesc! laughing

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Felicitări, ai pus o întrebare foarte bună.

Îți va spune că nu poate continua slujba/ritualul până nu spui că te lepezi de Satana.
Sau începe exorcizarea. laughing

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Știam ca nașii de botez sunt întrebați asta. Oricum părinții vor leșina de șoc iar popa va termina slujba.

| MaryMaria333 a răspuns:

Ori ii arata crucea ori ii arata usa "Afara din biserica satano!" rolling on the floor