| ShowYourSwag a întrebat:

Ce sunt strigoii? exista asa ceva?

8 răspunsuri:
| MMihai a răspuns:

Ce sunt strigoii?== basme
http://ro.wikipedia.org/wiki/Strigoi
exista asa ceva?== în povești
În realitate nu există.

| Paulla a răspuns:

Da există, în basme.

| n0matterman a răspuns:

Sunt un strigoi.

| mgtow a răspuns:

Strigoi: Sufletul unui om (mort sau viu) care s-ar transforma în timpul nopții într-un animal sau într-o apariție fantomatică, pricinuind neajunsuri celor pe care îi întâlnește, nu exista.

| AliceThai a răspuns:

Cred ca fantome sau stafii sunt acelasi lucru cu strigoi, doar ca astia din urma sunt cei 'rai' happy Imi pare rau ca n-am o explicatie mai buna.

| zNCrys a răspuns:

Vorba de la tara. Legenda. Mit.Prostie,ii spui cum vrei. happy (sunt asemanati cu vampirii parca)

| NoNameo a răspuns (pentru zNCrys):

Vampirii existahappy aia sunt satanistii!

| fulvia a răspuns:

Sigur ca exista. Dar de ce intrebi?