| AvalohAlyn a întrebat:

Ce verset biblic pozitiv va place?

Răspuns Câştigător
| danay72 a răspuns:

Sunt multe. Unul dintre ele este Isaia41:10,care imi ofera asigurarea ca Dumnezeu e alaturi de noi cand avem nevoie si ne sustine.,, Nu te teme, căci eu sunt cu tine! Nu te uita în jur, căci eu sunt Dumnezeul tău! Eu te voi întări şi te voi ajuta. Te voi sprijini cu mâna mea dreaptă a dreptăţii»,,.

11 răspunsuri:
| OOOLEOOO a răspuns:

Cere si ti se va da

DoarBogdan
| DoarBogdan a răspuns:

Fericiti cei saraci cu duhul, ca aceia vor mosteni Imparatia lui.

| Mădă0611 a răspuns:

Imi plac mai multe, mai exact, definitia dragostei din Epistola catre corinteni, sa pot spune "a, pai daca e asa, nu ma iubesti, ca dragoste inseamna...". laughing big grin Iar cat timp x nu ma iubeste, nu ma simt obligata sa-l iubesc (am o chichita cu obligativitatea asta), iar daca nu iubesc, sunt libera. Poti sa placi, sa accepti, dar cand iubesti, trebuie sa renunti la tine.

| Holiday a răspuns:

Neplacut, dar reprezentativ pentru astfel de povesti create sa indobitoceasca:

2 Cronici 15:13~
13. "Si oricine nu cauta pe Domnul, Dumnezeul lui Israel, trebuia omorît, fie mic fie mare, fie barbat fie femeie."

| syd2 a răspuns:

" Si iesind demonii din om, au intrat in porci, iar turma s-a aruncat de pe tarm in lac si s-a inecat."

| TrăieşteClipa a răspuns:

2 Cronici 15:13
13. şi oricine nu căuta pe Domnul Dumnezeul lui Israel trebuia omorât,
fie mic fie mare, fie bărbat, fie femeie.

| AliGab a răspuns:

Matei 18, 20: "Că unde sunt doi sau trei, adunaţi în numele Meu, acolo sunt şi Eu în mijlocul lor."

| VelaJohnny a răspuns:

Apocalipsa/Revelatia 20, primele 5 versete.

| drutzix a răspuns:

Ala in care zice ca daca iti bati sclavul si acesta moare dupa 2 zile tu nu ai nici o vina.
Exod 21:20-21

| 熊Panda熊 a răspuns:

"...prindeti curaj si ridicati-va capetele voastre, caci rascumpararea voastra se apropie." (Luca 21:28)
Si I Corinteni 13 ii un capitol minunat.

| CοnstruimCatedrala a răspuns:

"Fericiti cei saraci cu duhul, ca a lor este imparatia cerurilor" (Matei 5, 3).
E partea mea preferata, când il citesc ma simt inteles si apreciat.