| benny7 a întrebat:

Ce vrea Omul de astăzi, dacă vrea să se schimbe, sau nu mai vrea să aibă responsabilități?

Răspuns Câştigător
| wpetterssone a răspuns:

Schimbarea omului poate fi făcută prin ajutorul lui Dumnezeu. Vei avea nevoie de rugăciune și mulțumire. Responsabilitațiile arată că tu ești puternic pentru a face o anumită sarcină. Nu trebuie să ai mai puține responsabilități pentru a-i fi plăcut lui Dumnezeu. El ne apreciază pe fiecare, după cum și noi îi mulțumit lui pentru Ceeația Sa.

3 răspunsuri:
| benny7 explică:

Şi cât de mult ai vrea să fii aşa cum te vede celălalt?

| benny7 explică (pentru wpetterssone):

Mulţumesc!
corect aşa e...*

| Steregoi a răspuns:

Satan nu s-a gandit la responsabilitati ca multi oameni aveau sa moara. Satan nu s-a gandit ca de fapt el nu a incercat macar sa dea viata la ceva cand a amagit-o pe Eva. El a umblat cu acuze. Satan a fost si este iresponsabil. Toate caracteristicile rele ce se vad in prezent pot apartine unei persoane adica lui Satan pe care le promoveaza.