| Astaroth a întrebat:

Cei care cred si il iubesc cu adevarat pe D-zeu, ii urmeaza invataturile, poruncile etc aleg teologia, devedind astfel preoti.Insa pentru cei care i se inchina lui Satan si il slujesc, dedicandu-i-se acestuia si vrand sa afle cat mai multe despre el si despre satanism in general, exista o astfel de facultate sau ceva de genu?

Răspuns Câştigător
| Malphas a răspuns:

Da se poate invata de la univeristatea de satanism la care rector este Satan Fermecatorul, iti pot pune o pila la el

47 răspunsuri:
| ZvT a răspuns:

Mai da-l in p¤la mea şi pe dracu!

| EmaS a răspuns:

Tu trebuie sa stii d-astea!

| HitmanSA a răspuns:

In general un satanist se auto-educa.Nu cred ca s-a inventat o facultate pentru asa ceva pentru ca nu exista meserii in care sa ajute. Spune-mi 3 lucruri te rog...
1.Cam ce meserii ai crede ca s-ar potrivi invataturilor Satanice?
2. Te-ai documentat macar putin despre filosofia Satanica?(nu considera intrebarile niste reprosuri ci doar niste curiozitati)
3.Imi poti spune ce parere ai despre satanism?

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Domane ce oamenii sunt in Romania / dumnezeu era beat cand te-a facut nu te intrebi?

| dana85 a răspuns:

Da, iadul.

| Urzi23 a răspuns:

Am inteles ca la americani sunt studii specializate la noi se califica la locul de munca.Treaba sta cam naspa, chit ca il slujesc ei cu tot devotamentul, draci recunoscatori nu am pomenit. Parca nici prin VT cind au tabarit plagile pe egipteni preotii lor care erau uneltele raului nu au fost scutiti de draci si vindecati.Din contra erau plini de bube si se scarpinau unul pe altul.Nu este cine stie ce sfiriiala cu astia.Eu zic sa faci tu de bine sa te insemni cu Sf Cruce si sa zici Tatal Nostru inainte sa te culci.

Ps pina si dracii se cutremura la auzul numelui Domnului

Urzi23 a raspuns cu intelepciune :

Cei ce vor merge pe Calea cea sfântă, chiar şi cei fără minte, nu vor putea să se rătăcească.
Isaia 35.8

| Astaroth explică (pentru ZvT):

Te rog frumos putin respect pentru Atotputernicul Satan.

| ZvT a răspuns (pentru Astaroth):

Am inţeles Boss.

| Astaroth explică (pentru HitmanSA):

Satan m-a ajutat dintotdeauna,mi-a dat frumusete,inteligenta, bani, femei si faima. Vreau sa-i multumesc pentru toate aceste daruri si am ales sa-l slujesc pentru tot restul vietii mele.Sunt dispus sa fac sacrificii enorme in numele sau as incepe cu arderea pe rug/rastignirea tuturor crestinilor.

| HitmanSA a răspuns (pentru Astaroth):

Imi poti raspunde la caele intrebari precizate mai sus?

| cristi202 a răspuns (pentru Astaroth):

happy "Atotputernicul Satan"? happy. Ma faci sa rid. Cum e el atotputernic daca pentru a fi intruchiparea rautati, fura de la Dumnezeu? Sa-ti explic: un criminal in serie, ca sa resueasca si sa fie un criminal "bun", adica sa nu fie prins, are nevoie de inteligenta, de rapiditate, de atentie, si de multe alte calitati. Insa aceste calitati sunt bune in ele insele. Eu nu pot vedea existind un criminal in serie prost, incet, neatent. Ar fi prins imediat. Deci pentru a fi rau, el trebuie de fapt sa fie bun, sa aiba ceva bun in el. La fel e si cu Satan. O fi el puternic, insa ca sa fie puternic, fii sigur ca e pentru ca are in el ceva bun asa cum criminalul in serie are inteligenta, ori, acel ceva bun e de la Dumnezeu, deci nu are cum sa fie atotputernic odata ce fura de la Dumnezeu ceva pentru a fi puternic.

| Astaroth explică (pentru EmaS):

Ema,diavolul salasluieste in tine iar tu habar nu ai! Acesta are tendinta de a poseda persoanele foarte credincioase asa tine tocmai ca sa ii faca in ciuda si sa ii demonstreze lui D-zeu ca ii poate corupe si batjocori chiar si pe cei mai devotati oameni ai sai.

| Astaroth explică (pentru HitmanSA):

Nu are rost sa-ti insirui aici filozofii sataniste pe care le stiu pe dinafara si dupa care imi ghidez viata, insa iti pot spune ca dragostea lui Satan fata de mine si a mea pentru el este nepretuita.Nu trebuie sa misc un deget, Satan are grija sa nu imi lipseasca nimic.

| dana85 a răspuns (pentru cristi202):

Apreciez raspunsul tau, ar trebui sa intervi mai des. Este nevoie de aprecieri mature si de bun simt pe aici.

| Astaroth explică (pentru cristi202):

Te contrazic! D-zeu este invidios pe puterea lui Satan si ar vrea sa fure de la el toate calitatile sale minunate, insa nu poate pentru ca este limitat in putere. Ceea ce ai descris tu
'' are nevoie de inteligenta, de rapiditate, de atentie, si de multe alte calitati'' nu are nicio legatura cu bunatatea, este un paradox, acelea sunt niste calitati diabolice cu care Satan isi inzestreaza discipolii printre care si eu.

| Astaroth explică (pentru Malphas):

Unde pot gasi aceasta universitate?

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns (pentru Astaroth):

Se pot lua si cursuri online daca vrei ai de ales urmatoarele meserii : satanist, troll satanist, expert TPU... Toti expertii TPU sunt satanisti desigur cred ca ti-ai dat seama

| ML001 a răspuns:

O astfel de facultate au majoritatea oamenilor facand lucrurile lumii( mint, fura, injura, se bat, se spurca etchappy si cei ce fac teologie si ajung preoti fac tot aceleasi lucruri chiar de stiu multe depre Dumnezeu...

| monstrulet a răspuns (pentru anonim_4396):

rolling on the floor funda tie

| Astaroth explică (pentru anonim_4396):

Satanist desigur! Mai incape indoiala? Da-mi te rog frumos detalii mai multe pe privat despre aceasta facultate vreau sa incep cursurile cat mai repede posibil, ard de nerabdare.Ave Satan!

| Angel0 a răspuns:

Ai ajuns rau daca trebuie sa intrebi pe TPU lucrul asta.In Romania pana si satanistii sunt incompetenti.rolling on the floor

| Astaroth explică (pentru Angel0):

Nimeni nu s-a nascut invatat.Insa Satan imi va lumina si-mi va arata calea de a ajunge la el si de a atinge nemurirea spre deosebire de voi,niste dobitoci, limitati in cunoastere, care veti ramane vesnic in intuneric!

| Astaroth explică:

Ok fratele meu deci asa am impartit sarcinile, s-a facut! Poate nu esti chiar asa de zgarcit si imi lasi si mie cativa crestini din astia super-mega-extra-retardo-pocaiti gen Ema! Ah ce le-as face nici in cele mai sadice ganduri nu iti poti inchipui!

| MMihai a răspuns:

Nu cred că există în România, o facultate de teologie Satanistă.

În opinia mea Satanismul, este tot o sectă creștină, dar mai aparte.

Pentru unul care crede într-o religie în care nu există nici un Satan, / Diavol / Lucifer / drac, /etc Satan este un obiect ideatic imaginar și ireal, & inexistent, care aparține de religia creștină.

Cei care cred si il iubesc cu adevarat pe D-zeu, îi urmează învățăturile, poruncile etc aleg teologia, devenind astfel preoți.==afirmație falsă

Cerința să fii absolvent de teologie creștină, este să fii idiot sau escroc, că unul foarte zdravăn la cap nu poate aprecia drept foarte corectă povestea cu potopul mondial --

( când Noe le scria scrisori animalelor din diverse continente și le trimitea prin poșta care nu era, ca să le zică, să vină la Arcă și a ținut carnea pentru animalele carnivore, în congelatoarele care nu fuseseră inventate pe vremea lui, și care funcționau cu niște motoare, ce nu fuseseră încă imaginate / inventate pe atunci.
Nu se precizează în câți ani, s-au refăcut plantele terestre după potopul Mondial care a dus la dispariția și moartea plantelor terestre și ce au "păpat" ierbivorele în perioada acelor ani.
Nu este precizat în câți ani s-au refăcut ierbivorele ca să aibă ce să mănânce carnivorele.
Dar în aceste condiții ce au mâncat animalele carnivore în cele 2 intervale de timp.
Să presupunem că au mâncat aer ierbivorele un timp t unu iar carnivorele un timp mai lung au mâncat aer, carnivorele.
Dar animalele, nu mănâncă aer.
În Biblie nu sunt scrise prostii, au mâncat cu siguranță aer. ),

și alte prostii similare, din Vechiul Testament.

După gândirea din Vechiul Testament, totdeauna dacă vrei să ajungi în Nord Est, nu o ei spre Nord Est, ci atunci o ei evident, spre Est.

Capitolul / Cartea Exodul--( în care ei trebuiau să ajungă din Egipt în Țara Canaanului, și atunci au trecut prin Marea Roșie spre Arabia
Saudită, ( dar nu se precizează foarte explicit dacă în drumul din Egipt spre Palestina, au vizitat sau nu și Masivul Muntos Himalaia, sau peninsula Korea. Că dacă tot au luat-o spre Est puteau să fi ajuns și pe acolo. )--)
etc.

| dana85 a răspuns (pentru MMihai):

In viziunea ta, satanism inseamna crestin? Care este sensul cuvantului crestin pentru tine?

| dana85 a răspuns (pentru Astaroth):

Si tot el ti le va lua dupa ce vei deveni sclavul lui.

| EmaS a răspuns (pentru Astaroth):

Diavolul are putere asupra ta atat cat ii permiti tu.Cat ii deschizi usa si faci lucrarile lui. Puterea lui este limitata.El poate sa faca atat cat ii permite Dumnezeu.Vedem exemplul cu Iov.El il cere pe mana lui,si se atinge de ceea ce ii permite Dumnezeu, dar de sufletul lui Iov nu se atinge, pentru ca Dumnezeu nu i-a permis.El este biruit la cruce.Satan impreuna cu cei ce il slujesc vor fi aruncati in iazul cu foc si pucioasa!

| Emolablacktiger a răspuns:

Probabil esti un baietel caruia abia i-a mijit mustata si parul prin alte parti si daca ai avut putin noroc in viata crezi ca asta are de-a face cu supranaturalul.Ce inseamna ca iti ghidezi viata dupa invataturile lui, ce anume faci? tot ce contravine celor 10 porunci sau ce? eu nu sunt un om supercredincios,nu am acea cunoastere sa stiu ca exista sau d-zeu sau/si satana,dar stiu ca fara baza teoretica pe care o da religia,oricare ar fi ea,dar cu o dogma pozitiva si cu dragoste de semeni, lumea nu ar fi fost astazi ceea ce este si ne-am fi omorat intre noi ca niste salbatici, iar tu nu ai fi avut viata pe care o ai acum.Sa faci rau e foarte usor, a face bine cere curaj, vointa si putere.Nu te crampona de prostii,traieste frumos, inca nu e prea tarziu, nu vei regreta.Incepe chiar azi sa faci un lucru bun si altruist, te vei simti mult mai bine decat facand incantatii pagane la lumanare

| EmaS a răspuns (pentru Astaroth):

Iata ce il asteapta pe stapanul tau si pe slujitorii lui.,, Şi diavolul, care-i înşela, a fost aruncat în iazul de foc şi de pucioasă, unde este fiara şi prorocul mincinos. Şi vor fi chinuiti zi şi noapte în vecii vecilor.,,

| EmaS a răspuns (pentru Astaroth):

Isus este Lumina.Satan este intunericul.De unde sa te lumineze, el nu poate decat sa iti intunece mintea.