| anonim_4396 a întrebat:

Cel mai mare pacat este ca nimeni nu respecta ce scrie in biblie, tocmai am vazut pildele lui isus am fost impresionat de invatatura lui si crestini din ziua de azi

intrebarea e ce rost are sa va mai considerati crestini daca nu credeti cu adevarat in cuvantul lui dumnezeu, nimeni nu indeplineste cele 2 porunci sasi iubesti aproapele mai mult ca pe tine si pe dumnezeul tau, pana la urma sunteti toti niste ipocriti care va catalogati crestini, eu ca ateu macar nu promovez morala ma consider ipocrit dar sunt sincer nu ca voi mincinosi, o sa ma urati stiu apropo isus spune sa sasi iubesti dusmanul nu sal urasti

17 răspunsuri:
| Anonymus314 a răspuns:

Off:da, asa e, toti suntem niste pacatosi infecti, eu sunt cel mai mare pacatos, dar am nadejdea ca Dumnezeu o sa ma ierte si pe mine nevrednicul rob al Sau si sa ma pomeneasca si pe mine in Imparatia Cerurilor.

on: eu cred ca Dumnezeu este milostiv.

| anonim_4396 explică (pentru Anonymus314):

Atunci fiule citeste biblia nu te juca cs aiurea

| DeliaDaniela a răspuns:

Nimeni nu e perfect, dar poate unii incearca sa respecte poruncile pe cat posibil!
Nu e corect sa zici " toti sunteti niste ipocriti"! Nu ai de unde sa stii cati sunt crestini adevarati si cati sunt ipocriti!
"O sa ma urati, stiu" e prea mult spus... nu cred ca cineva de aici te uraste! Daca cineva nu impartaseste aceleasi idei ca ale tale nu inseamna ca te uraste!
De fapt, asta inseamna TPU : un loc unde oamenii sa comunice, sa faca schimb de idei, se se ajute intre ei pe cat posibil tongue

| anonim_4396 explică (pentru DeliaDaniela):

Pai sunteti din moment ce va dati ce nu sunteti, care e crestiniul ala care nu-i mil arati te rog?

| DeliaDaniela a răspuns (pentru anonim_4396):

De ce iei totul atat de personal? In primul rand, eu nu ma dau mare crestina, pentru ca chiar nu sunt! Nu am vorbit de mine cand am zis ca sunt si crestini adevarati... eu doar cred in dumnezeu, dar bineinteles, nu sunt perfecta si am multe pacate... poate chiar prea multehee hee
Dar sa stii ca mai sunt si oameni sinceri, ar trebui sa ai mai multa incredere in oameni pentru ca nu toti sunt prosti, ipocriti, mincionosi! straight face
Mai sunt si exceptii tongue

| jo_7646 a răspuns:

1.De unde sti tu ca nimeni nu respecta poruncile?
2.Sti care e diferta dintre: a iubi si a placea?

| anonim_4396 explică (pentru jo_7646):

Daca nu ma crezi citeste biblia nu scrie de placere si iubire, si da stiu cum e cand iubesti

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Adevarat... unii nu pot sa respecte nici (cel putin) regulile bunului simt dar sa mai respecte ce scrie in biblie. Asta e lumea in care traim oh go on

| anonim_4396 explică (pentru anonim_4396):

Atunci care e logica de ce se numesc crestini daca nu sunt? ca asa e la moda, ca asa e majoritatea?

| anonim_4396 explică (pentru anonim_4396):

Cam asa. Se numesc crestini (falsa lor impresie sau doar de gura lumii) dar de fapt sunt pacatosi ca toti ceilalti (unii mai mult altii mai putini). Nu cred ca exista om care sa nu fi facut vreun pacat.

| anonim_4396 explică (pentru anonim_4396):

Daca tu ai fi dumnezeu iai primi in rai? eu nu

| anonim_4396 explică (pentru anonim_4396):

Putin*

| anonim_4396 explică (pentru anonim_4396):

Sa vada ce au pierdut

| anonim_4396 explică (pentru anonim_4396):

Nu pe toti. Depinde de gravitatea pacatelor. Poate i-as arunca in iad sa vada cum e acolo apoi le-as mai da o viata sa vad cum se comporta si daca o sa fie la fel de pacatosi si se cred crestini (cand de fapt ei nu sunt deloc) categoric nu i-as primi in rai.

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Si pocaiti le fel nu toti dar majoritatea, daca mergi la biserica la ei ai spune ce sfinti sunt si dupa ce iasa sunt ca ortodoxi cica ei nu fac parte din lumea asta din alta

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Raymusic,crestini,pocaiti,adventisti,atei sau cum se mai numesc altii, toti muritorii sint pacatosi prin nastere.Nu exista om fara de pacat. Porunca:sa-ti iubesti aproapele ca pe tine insuti, nu se refera la iubirea fizica, sint convins ca stii asta.Nu inteleg:tu vrei de fapt sa-i stirnesti pe unii impotriva altora? Omul e liber sa creada sau nu.Si incearca sa nu mai jignesti la general.Numai bine.

| AntiRaymusic a răspuns:

Cel mai mare pacat al tau e ca existi.