| anonim_4396 a întrebat:

Cine a citit" cartile Conversatii cu Dumnezeu"?
Păreri?

2 răspunsuri:
| ania a răspuns:

Eu am citit. Sunt convinsa ca autorul a stat de vorba cu vreun subaltern sau cu devolul înșiși. Ideile de acolo,, ca de fapt și noi suntem Dumnezeu, ca ideea de păcat e un balast de care trebuie sa ne debarasam, e exact ce dorește deavolului sa credem. De aceea a fost izgonit din rai Lucifer, ca i s-a casunat lui ca e nedrept ca Dumnezeu sa fie deasupra lui, ca i s-ar cuveni locul lui Dumnezeu.

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Mai bine citești Biblia, serios, oamenii pot greși și apoi te vei rătăci. Biblia nu minte, e pentru toți oamenii din partea lui Dumnezeu care nu greșește niciodată