| anonim_4396 a întrebat:

Pareri despre Conversatii cu Dumnezeu?(filmul si cartile)

3 răspunsuri:
| mentholinks a răspuns:

Fictiune slaba.

| Yee a răspuns:

Yee!
Eu unul sunt de parere ca nu ai nevoie de carti sau filme sa iti spuna ce crede Dumnezeu despre lume, despre tine, sau ce ar trebui sa faci. Biblia e Cuvantul Domnului si ajunge. In lume au fost o groaza de oamenii care au spus ca au vorbit cu Dumnezeu si au mintit.

| rijkaard a răspuns:

Este un film bun dar personajul vrea mai mult sa se scoata in evidenta pe el nu persoana domnului isus si sunt ferm convins ca totul ce e in afara bibliei nu este de la dumnezeu ci sunt operele diavlului care scrie in scriptura ca e in stare sa se prefaca in inger de lumina deci e capabil s ail imite perfect pe cristos, ..doar ca nu e cristos si prin filme, carti, brosuri si sa nu mai zic ca mai ales miile de culte si denominatiuni ce exista azi in intreaga lume diavolul minte perfect intreaga omenire