| Narfundo a întrebat:

Cine ar gresi mai tare in fata lui Dumnezeu? Un homosexual sau un curvar?

Răspuns Câştigător
| RhoOphiuchi a răspuns:

Hai ma, de cand imaginea asta a "saracului" poponar?laughing Mai, pana prin anii 70 homosexualitatea era considerata o boala mentala, apoi a fost scoasa de sub aceasta eticheta din cauza corectitudinii politice (deh). Homosexualitatea in multe cazuri e de fapt o inclinare spre multa perversiune, nu e o chestie cu "vai, da noi ne iubim, ce sa facem, ne indragostim fara sa vrem de unu care are penis". Multi dintre gay au inclinatii spre sado-maso, violuri, pedofilie. Recomand filmul "Irreversible" pentru a iti face o idee cam cum arata adevarata lume a homosexualilor urbani, nu cum apar in campaniile alea cu "iubire". Iar curvarul nu profita neaparat de fete/femei, ca sunt destule care abia asteapta sa se profite de ele big grin

38 răspunsuri:
| EmaS a răspuns:

Amandoi se fac vinovati de pacate mari.,, Dar, cât despre fricoşi, necredincioşi, scârboşi, ucigaşi, curvari, vrăjitori, închinătorii la idoli şi toţi mincinoşii, partea lor este în iazul care arde cu foc şi cu pucioasă, adică moartea a doua."

| Woodenpints91 a răspuns (pentru EmaS):

Ema,nu te mai uita la filme horror, nu-ţi fac bine.

| EmaS a răspuns (pentru Woodenpints91):

Doamne fereste, cum sa ma uit la asa ceva? Este scris in Biblie despre cei care practica aceste lucruri!

| Woodenpints91 a răspuns (pentru EmaS):

Adică,nu-ţi plac filmele, sau ce?

| EmaS a răspuns (pentru Woodenpints91):

Numai cele cu tenta crestina.

| Woodenpints91 a răspuns (pentru EmaS):

De ce-ţi privezi tu libertatea?
Sunt o mulţime de filme bune, fără tentă creştină.

| EmaS a răspuns (pentru Woodenpints91):

Stiu,sunt filme bune pe care le urmaresc cu placere.Dar nu imi plac cele cu violenta, droguri, sex.

| Anonymus314 a răspuns:

Homalaul

| OOOLEOOO a răspuns:

Eu stiu ca pacat e pacat, nu exista unul mai mare sau mai mic, pretul lui este moartea.

| Narfundo explică (pentru OOOLEOOO):

Moartea cui? Exista si pacate mici si pacate mari.

| OOOLEOOO a răspuns (pentru Narfundo):

Mare sau mic eu stiu ca pretul lui este moartea pacatosului

| Narfundo explică (pentru OOOLEOOO):

Oleo cu totii murim odata si odata.Indiferent de pacat sau fapta buna. Exprimate ideile mai bine

| danay72 a răspuns:

Din punct de vedere al lui Dumnezeu amandoi sunt la fel. 1Corinteni6:9,10

| Dariusuu a răspuns:

Ai pus o intrebare la care nu iti poate raspunde nimeni. Dar poate sa isi zica parerea happy.

| Narfundo explică (pentru Dariusuu):

Insusi El va cobora din cer si te va arata cu degetul pentru aceasta filozofie.Esti libera sa iti dai cu parerea, nu te retine nimeni tongue.

| DyNo a răspuns:

Despre ce Dumnezeu este vorba? Zeii elohim? Adica zeul crestin? Daca este vorba despre Adevaratul Dumnezeu eu spun ca un homosexual.
PS: Ce aveti fratilor cu discutiile astea despre gay? rolling on the floor

| Chriistos a răspuns:

Un homosexual, pentru ca Dumnezeu a dat femeia si barbatul ca sa fie unul pentru altu.

| RhoOphiuchi a răspuns:

Modalitatea de judecata nu e data spre cunoastere omului, dar nu pare a fi ceva batut in cuie, e mai mult o punere in balanta. Aminteste-ti de talharul rastignit impreuna cu Iisus, care s-a cait si si-a cerut iertare pentru pacatele lui cu o clipa inainte sa moara, si a fost iertat. Dar daca ar fi sa iei doar cele 2 pacate in sine, amandoua sunt cam la fel de grave, pentru ca reprezinta pierderea omului in fata instinctului si/sau a ispitelor perverse si nenaturale. Pedepsele, in schimb, sunt diferite cel mai probabil (recomand Infernul lui Dante doar ca sa iti faci o idee/imagine).

| Narfundo explică (pentru RhoOphiuchi):

Bine dar vezi tu un curvar provoaca probleme psihologice abuzand de fete sensibile, isi satisface poftele, pe cand un homosexual se lupta toata viata cu boala lui si nu are parte nici macar de sex sau fericire tongue

| drhotzu a răspuns (pentru RhoOphiuchi):

Oau! pro-fund! viata bate filmul!
ha ha ha ha
pana sa apara crestinismul homosexualitatea era ceva normal! mai ales in imperiul roman si in grecia antica! asa ca te rog revizuiesteti atitudinea, pentru ca nu este OK!
si sunt foarte foarte foarte putini gay care au "inclinatii" spre sado-maso, viol si alte tampenii! toti violatorii sunt heterosexuali!
aaa si apropo am avut placerea de a cunoaste de-a lungul timpului mai multe persoane gay, unii au devenit prieteni buni si tin sa iti spun ca sunt persoane normale, la fel ca si mine ca si tine care au alte inclinatii sexuale! asa si ce? mare branza! hai sa ii condamnam pe toti care sunt diferiti!
damnant quod non intelligunt
cam aici te incadrezi tu si cu toti cei ingusti la minte!
dar oare tu crestin fiind care te dai tu crestin nu spune in biblie sa iti iubesti aproapele indiferent cum si ce este el?
asta ca sa dovedesc inca o data cat de ipocrita este credinta "cea dreapta"

| RhoOphiuchi a răspuns (pentru drhotzu):

Au, ma doare sa vad atatea prostii intr-un singur comentariu. Hai sa le luam pe rand.
Fals! In Roma si Grecia antica homosexualitatea nu era ceva "normal", era acceptata intr-adevar, dar doar pentru cei "activi". Barbatul activ (ca sa zic pe limba poporului, ala care f*tea, si f*tea si femei si barbati) era res[ectat pentru era vazut foarte masculin. Cei pasivi in schimb erau vazuti ca niste c*rve masculine si ridiculizati.
Damnant quod non intelligunt, nu-s de acord. Eu condamn doar ceea ce inteleg, dupa o lunga observare. Tu, in schimb, nu cred ca detii prea multe informatii in domeniu. A folosi tipicu' exemplu cu "cunosc eu un gay si e foarte de treaba" nu e o dovada ca restul sunt ok, deci nu se puncteaza ca si contra-argument. Tu intelegi macar cum functioneaza sexualitatea? Se bazeaza pe polarizare, si exista 2 poli: feminin si masculin. Iar homosexualii nu inventeaza poli noi, ei se polarizeaza tot spre mascul sau femela. Ei au o dereglare a hormonilor, o lipsa de testosteron, la cei pasivi si un exces al aceluiasi hormon, la cei activi (sau un deranj psihic, o obsesie pentru dominare), care ii determina sa nu isi manifeste sexualitatea in felul in care ar trebui (adica nu se polarizeaza asa cum sexul lui s-ar polariza in mod normal). Orice dereglare sau anomalie e cosiderata boala pana la urma. Deci, practic, si homosexualitatea e una.

| danut a răspuns (pentru drhotzu):

Drhotzu a răspuns: "dar oare tu crestin fiind care te dai tu crestin nu spune in biblie sa iti iubesti aproapele indiferent cum si ce este el? asta ca sa dovedesc inca o data cat de ipocrita este credinta "cea dreapta"
In ce Biblie ai citit tu ca trebuie sa-ti IUBESTI apropele care NU VREA sa se lase de PACAT? Dumnezeu spune ca trebuie sa iubesti pacatosul dar nu faptele lui. Dar pacatosul, CURISTUL pe romaneste ca homosexualul este un nume asa ca si gay, mai sa nu stie omul fara scoala despre ce este vorba, MOARE sa-si INDESE fundul apoi face apel la "iubirea aproapelui". Bai (cum va numiti voi astia) primul lucru pentru a apela la iubirea noastra ar fi sa va bagati in locul respectiv cate un cactus si daca n-ati simtit inca "dragostea" pentru niste degenerati sexuali, teapa lui Vlad este punctul doi al placerilor voastre erotice. Deci cand apelezi la cuvantul Biblic sa te gandesti mai intai ce a facut Dumnezeu pentru o asa spita de fiinte, I-A ARS si numele lor a ramas vesnic SODOMITI, precum una din cetatile ARSE de Dumnezeu. Vreti iertare, lasati-va de POPONAUTICA si ve-ti primi dragoste crestina, dar cu CURUL in IAD si cu SUFLETUL in RAI nu merge. oare cine o fi ipocritul pe aici.

| drhotzu a răspuns (pentru danut):

Pai eu nu am cum sa fiu impocrit... pentru ca sunt ateu! asa ca ai ghinion in ceea ce ma priveste pe mine! singura mea intrebare pentru un crestin este: de ce toti care nu te urmeaza pe tine si pe ceilalti trebuie sa moara, si pentru ca nu e de ajuns sa moara dupa aceea se chinuie toata eternitatea in iad? adica pe bune nu este un pic cam fortata toata treaba asta cu credinta?
adica e ca si cu rapirea: ii pui unuia cutitul la gat si ii spui "mergi dupa mine ca daca nu te omor!". si aici nu ai cum sa combati intr-un mod in care sa ai dreptate fara sa fii ipocrit! deci da ai dreptate trebuie sa vrei neaparat sa urmezi aceasta religie care te obliga sa faci ce ti se spune! ca daca nu o sa te loveasca cu un fulger straight face
si inca o chestie: stii nu "ca crestinismul" s-a format in secolul 1 al erei noastre nu? fiind una dintre cele mai noi religii? atat de adevarata este si de dreapta! ooo si ca sa vezi ca nu exista d-zeu: la cat l-am hulit eu sa ma trazneasca de sa nu ma misc, pentru ca asta face el nu? e uite ca sunt aici! nu am disparut si nu s-a intamplat nimic!

| RhoOphiuchi a răspuns (pentru Narfundo):

Hai ma, de cand imaginea asta a "saracului" poponar?laughing Mai, pana prin anii 70 homosexualitatea era considerata o boala mentala, apoi a fost scoasa de sub aceasta eticheta din cauza corectitudinii politice (deh). Homosexualitatea in multe cazuri e de fapt o inclinare spre multa perversiune, nu e o chestie cu "vai, da noi ne iubim, ce sa facem, ne indragostim fara sa vrem de unu care are penis". Multi dintre gay au inclinatii spre sado-maso, violuri, pedofilie. Recomand filmul "Irreversible" pentru a iti face o idee cam cum arata adevarata lume a homosexualilor urbani, nu cum apar in campaniile alea cu "iubire". Iar curvarul nu profita neaparat de fete/femei, ca sunt destule care abia asteapta sa se profite de ele big grin

| zahre a răspuns:

Un curvar.

| surfer01 a răspuns:

Daca prostia ar fi pacat, s-ar tavali majoritatea crestinilor prin iad.

| Mahmurul20 a răspuns:

Un homosexual pentru ca curvaru macar tine cont de El si o face cu o femeiehappy

| Narfundo explică (pentru Mahmurul20):

Tine cont de El? In ce sens? Practic curvaru isi satisface doar nevoile precum un animal salbatic.Homosexualul ar putea fi bolnav din nastere sau s-ar putea imbolnavii pe parcursu vietii. :p Gandeste logic

| Mahmurul20 a răspuns (pentru Narfundo):

Acum nu stiu cine a gresit mai tare fiecare are parerea lui ...Amondoi au gresit oricum.Si dupa cum am zis e destul de greu un raspuns ca fiecare cu parerea lui.

| TedR22 a răspuns (pentru Narfundo):

Eşti cumva homofob? Cum poţi să consideri homosexualitatea o boală? Ai ramas blocat in anii 50, sau te-a spălat complet pe creier vreun popa? Trebuie să scăpaţi odată de ideea că omu invizibil din cer ne urmăreşte fiecare mişcare şi că ne aruncă in cuptor dacă nu îl pupam in fund 24/7.

| Narfundo explică (pentru TedR22):

Bine inteles ca este o boala.Este o problema psihologica creata pe baza esecurilor si a supararilor.Ai vreo dovada ca nu este boala? Multa lume afirma ca este boala, pana si doctorii.

| TedR22 a răspuns (pentru Narfundo):

Prietene, eu zic să te documentezi puțin înainte să te faci de râs pe net. APA (American Psychological Association) și multe alte organizații care studiază bolile mintale au ajuns (inca de prin anii 70') la concluzia că homosexualitatea NU este o boală.

| danut a răspuns (pentru Narfundo):

Este o BOALA INCHIPUITA pentru acei ce doresc sa-si acopere VICILE care-i bantuie. Niciodata un viciu nu este asociat unei boli. Asa si fumatorii si betivii si criminalii si...fac parte dintre "bolnavi". Uite cum am "aruncat" raul (pacatul) din lume si toti am devenit niste "sfintisori" mai mult sau mai putin "bolnaviori".

| XxXBlackVampireXxX a răspuns (pentru Mahmurul20):

Ma sperie oamenii cu mentalitatea ta.

*se baricadeaza in dulap*

| XxXBlackVampireXxX a răspuns (pentru Mahmurul20):

Piei satana! laughing

| Mahmurul20 a răspuns (pentru XxXBlackVampireXxX):

Shhhh stiu ca te uiti la filme interzise pacatosuleee.Vin dupa tine sa te iau in iad muhahaha!

| XxXBlackVampireXxX a răspuns (pentru Mahmurul20):

Chiar ma uit. :-s