| anonim_4396 a întrebat:

Cine au fost Adam si Eva? http://www.youtube.com/watch?v=Nb2hjxPFRlo&feature=relat ed

Răspuns Câştigător
Răspuns utilizator avertizat
11 răspunsuri:
| EmaS a răspuns:

Suntem crestini de doua mii de ani!laughing

Trist dar adevarat.

| William a răspuns (pentru EmaS):

Ce e trist? Ca suntem crestini?

| EmaS a răspuns (pentru William):

Este trist ca ne pretindem crestini si oamenii nu au cele mai elementare cunostinte despre crestinism.

| William a răspuns (pentru EmaS):

Asta asa este. Dar daca ar fi mers intr-un oras sa intrebe oamenii de pe strada, sigur ar fi stiut. Asa ei au mers in satra.

| EmaS a răspuns (pentru William):

Totusi ar trebui ca orice om sa stie cine este Dumnezeu, Fecioara Maria, Domnul Isus, nu crezi?

| William a răspuns (pentru EmaS):

Asa ar trebui. Ar mai trebui ca orice om sa creada in Dumnezeu si sa faca voia Lui dar putini sunt aceia care fac ce trebuie.

| MMihai a răspuns:

Așa sunt majoritatea creștinilor din România, ca țiganii ăia doi, din filmulețul respectiv.

| EmaS a răspuns (pentru MMihai):

Pe cuvantul tau?

| Archdaemon a răspuns:

Mda...traim in Romania si asta ne ocupa tot timpul happy

| TrentonChase a răspuns:

E veche...