| Johndoe2023 a întrebat:

Cine de aici a auzit de gena lui dumnezeu?

http://en.wikipedia.org/wiki/God_gene

8 răspunsuri:
| besleaganicolaecosmin a răspuns:

Are? adn?

| sublime89 a răspuns:

N-am auzit de ea, dar imi confirma banuielile. Nu m-as mira deloc sa fie adevarat pentru ca pana la urma totul e in genele noastre, inclusiv predispozitia spre spiritualitate/religie.

| ErrorFound a răspuns:

Imi pare rau ca-s prost.
Poti te rog sa-mi explici sau sa-mi arati o sursa?

| Johndoe2023 explică (pentru ErrorFound):

Am pus la intrebare link

| ErrorFound a răspuns (pentru Johndoe2023):

Nu l-am observat. *dump*
Totusi, ce ai inteles tu din acel articol? thinking
Vreau sa-ti vad parerea.

| Johndoe2023 explică (pentru ErrorFound):

Mai las o zi doua sa vedem mai multe raspunsuri apoi vin si cu parerea si teoria mea happy

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Au incercat si ei marea cu degetul.
Totusi, pana in prezent, nici o publicatie stiintifica nu a prezentat serios concluziile acestui studiu, pe care la un moment dat insusi autorul le-a infirmat sustinand ca trairile religioase sunt probabil rezultatul actiunii si interactiunii a mai multor mii de gene, si nu a uneia singure.

| Delmoniko a răspuns:

Cu alte cuvinte si-a bagat nzeu gena in noi? Asta e buna. Faza zilei, nu?