| victor987 a întrebat:

Cine este Dumnezeu? aud multa lume vorbind despre el dar nimeni nu poate sa mi dea informatii, sa mi zica exact cine este?

64 răspunsuri:
| gg4gg a răspuns:

Dumnezeu e totul si nimic,pentru cei ce cred in el reprezinta creatorul lumii,mantuitorul si mai stiu eu ce, iar pentru cei ca mine, care nu cred este doar frica de realitate, cand spun frica de realitate ma refer la faptul ca oamenii nu vor sa accepte ca nu vor reusi(spre exemplu), asa ca cer ajutorul lui Dumnezeu "care te poate ajuta in orice situatie".

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns (pentru BlackSulphur):

Nu-ti mai bate capul cu astia, ca nu intelege nimeni, ca biserica e cea mai mare minciuna si ca e doar o forma de manipulare mental, lasa-i in lumea lor.

| nicoalusoby a răspuns:

Dumnezeu este un spirit divin

| Băă_Corina_1999 a răspuns:

Se spune ca Dumnezeu este creatorul lumii, al nostru, al pasarilor, animalelor... chiar si zodiilor! El a creat lumea duminica si de asta duminica este zi de odihna etc. Fii atent la orele de religie