| Leggio a întrebat:

Cine este Dumnezeu pentru voi?

Răspuns Câştigător
| Mikhtarian a răspuns:

Dumnezeu este prietenul, stapanul si tatal, care niciodata nu ma va parasi.

21 răspunsuri:
| LeMousiqe a răspuns:

Bună.
Tată-l.
Numai Bine.

| Krokodil a răspuns:

Unu' prieten cu superman, zana maseluta si batman.

| Exilee a răspuns:

Pentru mine este Tatal, Dumnezeul meu si-al tuturora.
El este milostiv, indelung rabdator, dar si-un drept judecator.

''Nu-L stii? Nu L-ai auzit? Dumnezeul Cel vesnic, Domnul, Creatorul extremitatilor pamantului, El nu oboseste, nici nu poate fi golit de putere; intelepciunea Lui nu poate fi patrunsa. El da tarie celui obosit si mareste puterea celui care nu mai este in stare de nimic. Flacaii obosesc si sunt storsi de putere, tinerii se clatina si cad; dar cei care se incred in Domnul isi innoiesc puterea si zboara ca vulturii; alearga si nu obosesc, umbla si nu se istovesc!''

| Exilee a răspuns (pentru Exilee):

Textul este luat din Cartea Proorocului Isaia.

| EmaS a răspuns:

Dar tu cine esti?

| Thunderstruck a răspuns (pentru LeMousiqe):

Tata-l?rolling on the floor))))) ahahaha.Tin minte ca inainte aveam porecla "premiantul" si mi-a scris o duduie intr-un biletel "premiantu-le", de-atunci am cate-o criza de ras cand citesc greseli de genul asta, nu te supara.

| Lizzu a răspuns:

Nu stiu.

| EmaS a răspuns:

Idolul meu este Isus Hristos!

| AleexNC a răspuns:

Cel de sus.

| AvalohAlyn a răspuns:

Calea,Adevarul si Viata.Lumina Lumii si Creatorul meu si a tuturor.

| KoropYulyan a răspuns (pentru Mikhtarian):

Mai daca crezi asa de mult in el sa te vad eu atunci cand ai sa cauti in gunoaie cine te mai ajuta ca cred ca Dumnezeu no sa-ti deie mancare!

| AdryanaN5 a răspuns:

Dmnezeu este o ființă supremă.În contrast cu adevaratul Dumnezeu care a creiat universul, există dumnezei falși. Unii dintre aceștea s-au făcut singuri dumnezei, iar alții au fost făcuți obiecte de închinare de către cei ce le slujesc. Avem motive întemeiate să credem în existența lui DUMNEZEU. DUMNEZEU este un titlu așa cum ar fi de exemplu director sau profesor.In cuvîntul lui Dumnezeu, care este Biblia găsim numele lui Dumnezeu de 7000 deori.Multe traduceri ale Bibliei nu folosesc numele lui Dumnezeu sau îl folosesc numai de câteva ori.

| Silyca a răspuns:

Dumnezeu exista si nu este Isus!

Răspuns utilizator avertizat
| Mikhtarian a răspuns (pentru KoropYulyan):

Ete si moldoveanul unde era.
Deie deie, nu e treaba ta, sunt liber sa cred in ce vreau.

| HueyFreeman a răspuns:

Un personaj al mitologiei crestine.

| robby212 a răspuns:

Imparatul, Creatorul, Dragostea, Mantuitorul, Iertatorul, Judecatorul, Calea, Adevarul, Viata.

"Imparatul Maririi, Domnul cel Tare si Puternic, Domnul cel Tare in razboi, Domnul Puterilor"(Psalmul 23, se zice atunci cand se bate la usa bisericii in Noaptea Invierii).

Si ca sa nu ramai in ceata, uite cum se zice:"Ridicati, capetenii, portile voastre si va ridicati portile cele vesnice si va intra Imparatul slavei. // Cine este acesta Imparatul slavei? // Domnul Cel tare si puternic, Domnul Cel tare in razboi. // Ridicati, capetenii, portile voastre si va ridicati portile cele vesnice si va intra Imparatul slavei. // Cine este acesta Imparatul slavei? Domnul puterilor, Acesta este Imparatul slavei"

| besleaganicolaecosmin a răspuns:

Sfanta treime

| Polonic1 a răspuns:

Eu.

| OOOLEOOO a răspuns:

Haile Selassie, Lion of Judah

http://youtu.be/0LRlmCko58o

Răspuns utilizator avertizat