| mentholinks a întrebat:

Cine este personajul vostru preferat din Biblie? De ce?

8 răspunsuri:
| RAY a răspuns:

Insati iahve, e cel mai amuzant personaj din biblie,
Am ajuns, am ajuns sa regret ca am facut lumea
Unde nu ma vede, nu ma vede nimenea ca doar stau in bezna totala
asa ca am sa distrug totul, toata creatia mea
dar uite acolo o familie de evrei care ma slujesc
o sa le spun sa adune toate speciile din lume
si sa faca o corabie si sa se salveze de la potop
data viitoare numai imi distrug creatia imi trimit fiul la sinucidere pe pamant ca sa ierte iar pacatele umane

care e personajul tau?

| mentholinks explică (pentru RAY):

Solomon ca a avut femei nenumarate si pe alese si toata viata a tinut-o in distractie.

| xerxes1 a răspuns (pentru mentholinks):

Omul cel mai intelept din toate timpurile slujea la inca 3 zei simultan.
Nu la 3in 1 cum zic crestinii de-al lor.
Trei diferiti.Astarte zeita sidonienilor, Milcom dumnezeul amonitilorsi Chemos dumnezeul moabitilor.
Stia el ceva.

| SilentRain a răspuns:

Noe, pentru ca avea o corabie badass

| Holiday a răspuns:

Mama lui Isus. A avut abilitatea necesara ca, dupa ce si-a tras-o cu unul si altul, sa-l convinga pe barbate-su ca a inseminat-o de fapt un spiridus inexistent.
Ba mai mult, mai sunt si astazi unii care pun botul la asta...

| DeyCj a răspuns:

Dumnezeu.Că el e creat spre a defini atotputernicul care taie și spânzură tot ce i se scoală să facă.

| RAY a răspuns (pentru DeyCj):

Stii ca Dumnezeu e asa zgarcit ca a trait miliarde de ani in bezna totala de frica plati facturi la curent )))))))))) facea economie pentru poporul lui