| OctavianDanielMaria a întrebat:

Cine imi poate spune un lucru bine făcut de zeul iudeu?

10 răspunsuri:
| Mayhem666 a răspuns:

Lucifer!

| halogen001 a răspuns:

Printre cele mai bine facute lucruri se numara omul mincinos care nu se rusineaza sa insele alti oameni mai naivi, mai creduli si mai nestiutori cu povesti primitive, absurde, puerile si fanteziste. Mai sunt, nu neaparat in aceasta ordine, puricii, paduchii, capusele, viermii, serpii si restul lucrurilor facute perfect din putere si iubire nesfarsita pentru omul naiv si credul. Nu ne ramane decat sa ne rugam non-stop si vom primi in plus pe langa lucrurile minunate de care am amintit mai sus si o viata vesnica, dar nu acum cand traim, ci imediat dupa ce am murit si nu mai existam, fix atunci vom avea o viata vesnica minunata.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Universul laughing laughing
Asa se lauda Biblia. Nu stim mai nimic despre univers dar aparent stim cine l.a facut si cand. laughing

Răspuns utilizator avertizat
| anonim_4396 a răspuns (pentru OctavianDanielMaria):

Desigur. Sa le punem si marea intrebare: exista viata extraterestra la fel de inteligenta ca noi sau chiar mai avansati in univers?

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Totul a fost făcut perfect de la facerea lumii dar omul a ales calea păcatului și astfel s-a îndepărtat de Sursa vieții, adică Dumnezeu.
Privește natura cu toate frumusețiile sale, florile, acestea sunt unul dintre darurile oferite omului de către Dumnezeu, pentru ca acesta să se bucure de culorile și mireasma lor. happy

Răspuns utilizator avertizat
| LupusDei1993 a răspuns:

A dat-o in bara cu toate

| OniChan666 a răspuns:

Clar nu lumea.