| OctavianDanielMaria a întrebat:

De ce zeul iudeu a facut celelalte planete?

9 răspunsuri:
| SilentRain a răspuns:

De plictiseala

| Mayhem666 a răspuns:

Ca a avut prea mult timp liber si nu stia ce sa faca cu el.
Nu vezi ca si acum inca mai face planete, sisteme solare, galaxii, gauri negre, supernove, hypernove, nori de gaze, comete, asteroizi, meteoriti, satelini naturali ale planetelor, stele, si alte minunatii.
Doar ca acum e mult mai ocupat, si dureaza ceva mai mult pana le face complete, poate sa dureze si miliarde de ani ca sa le termine, ca a facut prea multe si nu are timp sa se ocupe de toate deodata si sa aiba grija si de infinitatea de fiinte care au fost dispersate pe miliardele de planete locuibile din miliardele de galaxii pe care le-a creat.

| halogen001 a răspuns:

Un raspuns ar fi: din acelasi motiv pentru care a facut viermi, purici, paduchi, plosnite, capuse si tantari happy, mai exact din iubire pentru om.

| CIaudiu a răspuns:

Asta da intrebare, in sfarsit una buna.

| LupusDei1993 a răspuns:

A facut 99.9% din planete nelocuibile pentru "slava lui", cam asta ar spune religiosii de aici deci nu-ti bate capul prea mult.

Răspuns utilizator avertizat
| cristi202 a răspuns (pentru LupusDei1993):

Exista o simbolistica in planetele nelocuibile, ca in intreg Universul cu exceptia Pămîntului. Viata nu e ceva de gasit oriunde. Si asta arata valoarea ei. Noroiul, mizeria, le găsești oriunde. Aurul, comorile, trebuie sa sapi adînc, sa cauti, ca sa le găsești. In general e valabil pentru tot ce e de valoare. De aceea nu se gaseste viata oriunde in univers. Valoarea ei intrinseca o face sa fie atit de rară, poate chiar unica.

Răspuns utilizator avertizat
| cristi202 a răspuns (pentru OctavianDanielMaria):

Crezi? O fi replica de copil, dar poate fi foarte adevărat. O mica floricica nu are nici o valoare pe un cimp plin de flori, nu o va baga nimeni în seama, insa una care sa iasă dintr-o mica crapatura de beton, unde nu te aștepți, ajunge sa fie și fotografiata. De era Universul plin de viata, viata de pe Pamint era nesemnificativa.