| RAY a întrebat:

Citatul asta nu reflecteaza oare adevarul?

Ferește-te de omul al cărui Dumnezeu este în ceruri. - George Bernard Shaw

9 răspunsuri:
| danay72 a răspuns:

Dar depinde care Dumnezeu pentru ca si Satan e un dumnezeu care conduce lumea. 2Corinteni4:4,1ioan5:19

| Narcis2007 a răspuns:

E adevarat ca ei devin enervanti cand vine in discutie religia dar nu cred ca ar trebui sa ne ferim de ei...

| Musique a răspuns:

Un creștin adevărat poate întrece măsura uneori.
Dimineața, când merg la școală, e un bătrânel pocăit în tren, care tipă cât îl țin puterile, despre cât de mare și bun și drept și mama mea frumoasă e domnul lui.Nu poate doar să se roage ăluia de sus, și atât?

Citatul poate fi interpretat și că cei al căror zeu e în ceruri, sunt călăuziți și "ajutați" de el, sunt oarecum mai "puternici".

| Kalla a răspuns:

Persoanele rele ar trebui sa se fereasca de mânia celui Atotputernic.
Doar cei cu buna vointa vor cunoaste iubirea.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Adevarul regarding ce anume?

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Mai corect ar fi fereste-te de omul fara niciun dumnezeu.

| sempreinvolo30 a răspuns:

'Dacă te oprești la fiecare câine care te latră, numai ajungi acasa'.
Tot la fel dacă îl bagi în seama pe orice nebun care vorbește, bine n-o sa să-ți fie

| TheEyes a răspuns:

Salut.
Ba da acest citat spune adevarul deoarece omul trebuie ferit doar de puterea lui Dumnezeu. Dumnezeu are cea mai mare putere.
Este foarte adevarat.
Salut, Bafta!

| Thunderstruck a răspuns (pentru TheEyes):

Tu te prefaci ca nu intelegi sau chiar esti atat de prost?